Wpis z mikrobloga

@padamczyk: co ciekawe tam kurs na wymianę euro nie był wcale gorszy niż z USD. Tak było w kantorach i to mnie trochę dziwiło. Bo myślałem, że USD to będzie na spread niemal zerowy. A widziałem lepsze kursy na handel EUR.
  • Odpowiedz
@padamczyk: zależy gdzie jedziesz. Np. w niektórych hotelach ostentacyjnie nie wymieniali USD. Czym dalej od kurortów tym mniejsza szansa na płacenie USD. Dla wygody najlepiej wymienić na peso bo te legendy później o lepszym przeliczniku USD czy wysokich nominałach to zostaw w Polsce.
  • Odpowiedz
@padamczyk: bez różnicy. Wymienisz obie waluty na luzie gdziekolwiek.
Byłem rok temu w Cancun i jedyna sugestia to wymieniać w oficjalnych miejscach- tam gdzie na podstawie paszportu wymienią, dadzą rachunek i po wyższym kursie
  • Odpowiedz
@odysjestem: No wiesz, to nie reguła, w Turcji wygodniej poza kurortami było mi płacić dolarami jeśli już musiałem zamiast euro bo były lepsze ceny, podobnie z reszta miałem na Dominikanie. Przelicznik potrafił być 1:1 podczas gdy różnica w kursie wynosiła 60gr
  • Odpowiedz
@padamczyk no pomyślmy, która światowa waluta będzie tam popularniejsza - ta, której używają kilka tysięcy km dalej w Europie, czy ta, której używają sąsiedzi?


@odysjestem: Błędna logika. Na Kubie euro jest popularniejsze
  • Odpowiedz