Wpis z mikrobloga

Jakiego języka trzeba sie naumieć, żeby na amatorskim poziomie móc obsługiwac #android ? Tj użyc starego telefonu i jego mozliwości (kamer, mikrofonow, zyroskopow i co tam jeszcze sie znajduje). Nie ukrywam, że najfajniej by było ogarniac to na sposób w jaki sie to robi w #raspberrypi itp. Nie mam ambicji życ zpisanai apek, ot, dla siebie cos użytecznego ze starym telefonem porobic ;) Troche umiem w #python i #linux
  • 9
@qbek: Możliwości widzę wiele, ale z braku doświadczenia, nie wiem która wybrać, więc pytam ludzi z doświadczeniem - pytanei zadalem po kilku godzinach szukania i czytania, ale wiekszosć materiałów mowila o zostaniu 'programistą android' i koszeniam hajsu ;p
Stary smartfon jest nadal fajnym urzadzeniem, aż żal nie wykorzystać, ale tez bez oświęcania 100h na nauke podstaw. Technicznie adroid to linux. Jesli jest moizliwośc korzystania z tego jak z RPi (tu mam
@thomeq: jest...różnie. Nie oczekiwałbym wsparcia wszystkiego jak na desktopach, o większych rzeczach można zapomnieć jak np numpy. Ogólnie ta wersja na androida to też taki "nieoficjalny" port. Była też jakaś taka specjalna kolekcja, do żyroskopów itd, ale pewnie jest przestarzała. Kivy, SL4A, albo QPython itd.