Wpis z mikrobloga

@AlexAndR: ci co dostali ta kase, to musza zaplacic od tego podatek, wiec w czesci sfinansuja nakarmienie dzieci


@Voltix: Musk, kiedy zarabiał te pieniądze, też zapłacił podatek, wiec w części sfinansował nakarmienie dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Musk, kiedy zarabiał te pieniądze, też zapłacił podatek


@pralek:
xD
Majątki miliarderów w dużej mierze rodzą się w graniu w trzy karty spółkami zarejestrowanymi w rajach podatkowych. Korporacje #!$%@? płacą, przenosząc ciągle koszty w przyszłość, korzystając z luk w prawie. A taki Musk co ma głownie majątek w akcjach spółek prawie nic nie płaci.
Proporcjonalnie do majątku płacisz pewnie z 4x więcej podatków.
  • Odpowiedz
Majątki miliarderów w dużej mierze rodzą się w graniu w trzy karty spółkami zarejestrowanymi w rajach podatkowych.


@RaghNaarRoog: Musk nie posiada spółek w rajach podatkowych, a przynajmniej nie ma na to żadnych dowodów czy choćby poszlak. Jeśli w danym roku nie płacił podatku to tylko dlatego, że nic nie zarobił (nie płaci się podatku od niezrealizowanych zysków).
  • Odpowiedz
podziwiam, że ktoś interesuje się tak mocno życiem kogoś kto nie wie nic o jego istnieniu xD


@niochland: Po pierwsze, raptem parę tygodni temu dostałem od inżyniera (Life Support) SpaceX maila, w którym moje koncepcyjne opracowania zostały określone jako "super-impressive" i nie jest zupełnie wykluczone (w sensie, daje na to jakieś 3% szans), że autor maila wrzucił je na jakiś ich Intranet (doszło mi kilkaset wyświetleń w krótkim czasie). Inna
  • Odpowiedz
@RaghNaarRoog: Ale o czym ty #!$%@?. Musk płacił gigantyczne podatki i tego nie ukrywał. Rok temu o jednej z takich akcji było głośno na cały internet.

A porównywanie podatków dochodowych do majątku to już wyższy stopień zidiocenia. Podatki są od dochodu. Jak sprzedawał akcje to osiągał dochód i podatek odprowadzał. To, że akcje niesprzedane jeszcze na giełdzie rosną nie daje mu żadnego dochodu póki ich nie sprzeda.
  • Odpowiedz
Musk, kiedy zarabiał te pieniądze


@pralek: Lepiej zobacz kto dał na to pieniądze bo rząd Bidena już myśli o kontroli twittera. xD
  • Odpowiedz