Wpis z mikrobloga

Musk, kiedy zarabiał te pieniądze, też zapłacił podatek


@pralek:
xD
Majątki miliarderów w dużej mierze rodzą się w graniu w trzy karty spółkami zarejestrowanymi w rajach podatkowych. Korporacje #!$%@? płacą, przenosząc ciągle koszty w przyszłość, korzystając z luk w prawie. A taki Musk co ma głownie majątek w akcjach spółek prawie nic nie płaci.
Proporcjonalnie do majątku płacisz pewnie z 4x więcej podatków.
Majątki miliarderów w dużej mierze rodzą się w graniu w trzy karty spółkami zarejestrowanymi w rajach podatkowych.


@RaghNaarRoog: Musk nie posiada spółek w rajach podatkowych, a przynajmniej nie ma na to żadnych dowodów czy choćby poszlak. Jeśli w danym roku nie płacił podatku to tylko dlatego, że nic nie zarobił (nie płaci się podatku od niezrealizowanych zysków).
podziwiam, że ktoś interesuje się tak mocno życiem kogoś kto nie wie nic o jego istnieniu xD


@niochland: Po pierwsze, raptem parę tygodni temu dostałem od inżyniera (Life Support) SpaceX maila, w którym moje koncepcyjne opracowania zostały określone jako "super-impressive" i nie jest zupełnie wykluczone (w sensie, daje na to jakieś 3% szans), że autor maila wrzucił je na jakiś ich Intranet (doszło mi kilkaset wyświetleń w krótkim czasie). Inna sprawa,
@RaghNaarRoog: Ale o czym ty #!$%@?. Musk płacił gigantyczne podatki i tego nie ukrywał. Rok temu o jednej z takich akcji było głośno na cały internet.

A porównywanie podatków dochodowych do majątku to już wyższy stopień zidiocenia. Podatki są od dochodu. Jak sprzedawał akcje to osiągał dochód i podatek odprowadzał. To, że akcje niesprzedane jeszcze na giełdzie rosną nie daje mu żadnego dochodu póki ich nie sprzeda.