Wpis z mikrobloga

Zupełnym przypadkiem zapach, którego dziś użyłem, okazał się być bohaterem dzisiejszego wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zapach C3 #perfumywciemno i przy okazji #sotd

@TetraHydroCanabinol
Opis: Naprawdę przyjemne otwarcie, pachnie trochę jak jedna z moich zielonych herbat. W sumie zapach ogólnym klimatem zbliżony jest do numeru 4 (z tym, że w numerze 3 brakuje mięty). Jest nieco ziołowo, ale nie tak mocno jak w numerze 1 czy - tym bardziej - 2. Niezłe parametry.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: 2001-2010

@Kondzio21
Opis: Tutaj podobnie jakiś denerwujący składnik, coś podobnego czułem chyba w CH Bad Boy Le Parfum, ale obstawiam że to też jakiś arabski wynalazek, trudno mi określić poszczególne nuty
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza – arab?
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 7 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Odbuta
Opis: Jakiś świeżak, niebiski, typowo męski zapach. Nic ciekawego. Podejście nr2. Zupełnie inne odczucia. Okej, jest świeżo, ale trochę pieprzowo, majaczy coś w stylu kokosa. Raczej na ciepłe dni, łatwy do noszenia. Z drugiej strony podtrzymuje opinię że nie jest to nic szczególnego no i parametry kiepskie. Nisza 5/ml.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020

@mike_perfume
Opis: Ciężko coś powiedzieć, bardzo słabo czuje otwarcie (może to jeszcze skutki COVID), wydaje się być lekko słodkawy ale nie jest to gourmand. Kompozycja do mnie nie przemawia, zostawiam bez większego komentarza.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): (brak typu)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): (brak typu)
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Sir_Well_Endowed
Opis: męski, nisza - nie umiem rozpoznać nut
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu:

@why_nott
Opis: Otwarcie mocno kolońskie, najbardziej dziadowe ze wszystkich zapachów. Kolejny zapach który nie wiem czym pachnie. Jest na pewno mocno zielony i jedna nuta ewidentnie góruje nad innymi ale nie wiem co to. Po 2 godzinach strzelałbym że tak pachnie mech dębowy wymieszany z jakąś rośliną paprociową? xD
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): (brak typu)
Dekada premiery zapachu: sprzed 1990

@Derrin
Opis: Podobne do Gorse. Są słodkie. Na pierszy plan wysuwa się mleczno-orzechowa nuta. Po chwili doszedłem do wniosku, ze to kokos. Słodkość jest zbalansowana czymś świeżym (może cytrusami). Czasami wyczuwam jakieś nuty kwiatowe. Uniseks. Bardzo ładne. Mogą być dla niektórych za słodkie.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010s

@ucho_igielne
Opis: Pachnie dość nietypowo, wydaje mi się, że ma w sobie tytoń, drewno i przyprawy. Zapach jest dość gesty i dojrzały. Nie przychodzi mi nic więcej do głowy, ale pachnie dość drogo, choć nie do końca w moim guście. 5/10.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Pat6er
Opis: Też już nic nie było, z dekantu pierwsze skojarzenie to jakaś maść :P raczej nie mój typ perfum. Hmm, trochę lukrecję czuje, ciut czegoś ziołowego, mięta może eukaliptus? no normalnie jak jakaś maść rozgrzewająca :P
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: 1991 - 2000
____________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – C3


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: tester około 90 zł / 100 ml (na czas wysłania zestawu)
Ocena (parfumo, fragrantica): [7,4/10 parfumo]( https://www.parfumo.net/Perfumes/Lalique/L_Insoumis), 3,97/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: Lata 2011-2020 (premiera 2016)
Nuty: Bazylia, rum, bergamotka / szałwia muszkatołowa, lawenda, czarny pieprz / nuty drzewne, haitańska wetyweria, mech, paczula

#perfumy
  • 5
Korekta opisu @ucho_igielne - uzupełnienie informacji

Opis: Pachnie dość nietypowo, wydaje mi się, że ma w sobie tytoń, drewno i przyprawy. Zapach jest dość gesty i dojrzały. Nie przychodzi mi nic więcej do głowy, ale pachnie dość drogo, choć nie do końca w moim guście. 5/10.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: strzelam ze nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 –