Wpis z mikrobloga

Pewna sytuacja utkwiła mi w pamięci. Bardzo dawno temu na pewno ponad 10 lat temu grałem z kolegą w taką grę. Że rozkładało się karty. Nie wiem ile ich było. Odkrywało się je. I trzeba było szukać drugiej karty która miała taki sam obrazek. Każdy w każdej rundzie odkrywał dwie karty. I kto uzbiera większą kupkę kart wygrywa. Trzeba było zapamiętać własne fałszywe odkrycia i kolegi by wygrywać. Ogrywał mnie aż dudni. Ta niepozorna gra jest podstawowym testem biologiczno-genetycznym na intelekt. Umiejętności grania w tą grę nie można wyćwiczyć. Przykładowo jeden typ ma 5 z matematyki ale uczył się jak maniak 20 h a drugi typ ma 4 ale uczył się 2 godziny. Matematyka nie jest wyznacznikiem intelektu biologicznego. Bo ją można wyćwiczyć, poświęcając więcej czasu na naukę. Ktoś kto ma duży intelekt biologiczny może być słabszy z matematyki od przygłupa genetycznego, który po prostu tą matematykę pojmował z własnej siły woli, a geniusz mógł mieć wywalone. Jest tu wiele innych czynników. Ta niepozorna gra może służyć do pojedynku intelektualnego pomiędzy 15 latkiem a profesorem Uniwersytetu. Bo wyklucza czynnik umiejętności które można wyćwiczyć. Szachy też nie są wyznacznikiem czystego intelektu biologicznego. Bo je można wyćwiczyć i trzeba znać zasady gry itp.

#przegryw #nauka #blackpill #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #mozg #psychiatria #gry ##!$%@? #studbaza #studia
  • 16
@GomiGomi: > odrobinę szczęścia.

W przypadku jeśli różnica wynosi jedną parę. To może. Ale chyba z tego co pamietam jego górka była 2 razy wyższa za kazdym razem a nie gralismy raz. Parametry pamieciowe są intelektem. Nie rozumiem o co Ci chodzi.
@p____w: może obycie z tymi kształtami wcześniej ma jakieś znaczenie w tej grze ale jednak to nie są jakieś skomplikowane figury typu kot, pies, gitara, lew, ptak, rower. Myślę że osoba która miała obycie z danym zestawem kart po 10 grach moze mieć przewagę 2% max pod tym względem nad osobą ktora pierwszy raz gra w tym zestawie. Bo mózg jest oswojony z tymi kartami. Ale weźmiemy 2 osoby na nowy
@21374201: no mam #!$%@?ą pamieć ale pragnę uświadomić niektórym że ich niepowodzenia intelektualne zostały ugruntowane zostały w moemcie połaczenia plemnika z komórką jajową. i nie warto sie tym przejmować.
@dzbanzyciowy: Ta gra to typowa pamięciówka i jak wszystkie zdolności można to ćwiczyć.

pragnę uświadomić niektórym że ich niepowodzenia intelektualne zostały ugruntowane zostały w moemcie połaczenia plemnika z komórką jajową


Nie, jest to kwestia głównie wychowania, jakości edukacji a później stylu życia, ewentualnie braków żywieniowych (ale to za bardzo nie w tej części świata) i dopiero później genów.
@Bejro:

Ta gra to typowa pamięciówka i jak wszystkie zdolności można to ćwiczyć.

Nie, jest to kwestia głównie wychowania, jakości edukacji a później stylu życia, ewentualnie braków żywieniowych (ale to za bardzo nie w tej części świata) i dopiero później genów.


Typowe #!$%@?. "Że z getta można wyjsć i zostać prezydentem USA"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dzbanzyciowy: to nie jest #psychiatria tylko jakieś dorabianie teorii do gierki ćwiczącej pamięć, trochę to overthinknąłeś ;) na pewno nie jest to dobry wyznacznik inteligencji. Wręcz przeciwnie, to jest gra którą stosunkowo łatwo opanować, wyćwiczyć, wiem bo za małolata trochę grałem w różne tego wariacje i zawsze z czasem byłem po prostu lepszy. Za to zaciekawiło mnie pojęcie intelektu biologicznego bo jeszcze chyba nie słyszałem takiego określenia (choć oczywiście uwarunkowania też