Wpis z mikrobloga

Ech Panowie, coraz więcej amatorów pcha się do zabawy. Dobrze, że w końcu przeszła ta nowelizacja ustawy i teraz odlewać perfumy będzie można jedynie z licencją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przyszła dostawa świeżych soków, po otwarciu paczki zastanawiałem się co tak ładnie pachnie, czy to ktoś popsikał czymś do środka dla efektu WOW? Otóż nie tym razem. To mix ~10 dekantów, z folią bąbelkową oraz taśmą izolacyjną. Niestety nowatorska technika uszczelniania gwintów taśmą izolacyjną nie spisała się w 100%, przez to stało się to co na załączonym obrazku.
Skontaktowałem się z autorem, wszystko jest dogadane. Wpis robię prześmiewczo i jako przestroga dla dla tych, którzy chcieli by zacząć odlewać lub odlewają i przeszło im przez głowę uszczelnianie gwintów izolacją :D Niestety ta metoda nie zdaje egzaminu, sok przecieka przez izolację, atomizery się odkręcają, dodatkowo klej rozpuszczany jest przez alkohol i panta rhei xD Intencje autora były dobre i chciał lepiej niż zawsze, a wyszło trochę inaczej. Wcześniejsze zamówienia były ok a teraz przedobrzył :D
#perfumy #rozbiorka
Pobierz makzy - Ech Panowie, coraz więcej amatorów pcha się do zabawy. Dobrze, że w końcu prz...
źródło: comment_1667418318EZ32Q4y28cBBf0cN2PFy1r.jpg
  • 18
Komuś się taśma teflonowa i izolacyjną chyba pomieszała xD chociaż i teflonowa jest bez sensu tak naprawdę przy zakręcaniu dekantów


@Sidepartpompadour: Też mi się to wydaje bez sensu bo na górze w atomizerze jest uszczelka. Jak użyjesz za dużo teflonowej taśmy to może podważyć obudowę i powodować rozszczelnienie.

Rozlałem już pewnie prawie tysiąc dekantów od decant_pl i tylko raz miałem reklamację, że niby coś pociekło (i nie był pewny bo był
@makzy: ja jak mam to przeważnie daje z zewnątrz izolacyjną, raczej tyle wystarcza
w sumie musze uzupełnić braki taśmy xd
nie wiem w sumie czy ta taśma teflonowa wiele daje
Hmm, często zakręcalem po prostu butelkę atomizerem i nigdy nie było problemu, ani dla kogoś ani nawet jak raz przez 10h nosiłem w plecaku taki dekant w energylandii, po co kombinować ?? Nigdy nawet ml nie uciekł
Moim zdaniem warto zaklejać na zewnątrz atomizery taśma izolacyjna. Mi się zdarzyło że do mirasa wysłałem dekanty bez tasmy i jeden z nich popuścił. Może nie dokrecilem. Może pech, ale warto zaklejać chociażby na podróż
@makzy: W ogóle co to za moda, żeby uszczelniać gwint dekantu? Gdy w 2020r. kupowałem odlewki od mirków to w 80% nie było żadnego uszczelnienia (ani na zewnątrz ani wewnątrz). Kupiłem wtedy ze 100 dekantów, nie było problemu z żadnym.

W tym roku kupiłem ok 40 dekantów, większość była uszczelniona przynajmniej na zewnątrz. Też żadnych problemów nie było, ale wydaje mi się że jest to niepotrzebne.
@damienbudzik: Nie wiem :) Ja jak rozlewam albo robię dla siebie to z małą warstwą teflonowej na gwint i na zewnątrz daje izolację. Z tagu jak dostaję to zazwyczaj tylko z izolacją na zewnątrz.