Wpis z mikrobloga

Ktoś może jest w temacie skierowań na badania. Ojciec przy wypisie ze szpitala dostał skierowanie na badanie rezonansu magnetycznego. Dzwoniąc po placówkach w celu umówienia okazało się, że skierowanie z oddziału nie jest honorowane i musi być wystawione przez poradnię. To po jakiego grzyba lekarz w szpitalu daje skierowanie skoro jest ono bezużyteczne zamiast dać do poradni, żeby tam wystawili?

#nfz #szpital #medycyna #mindfuck
  • 11
@gris: Czy naie ma rezonansu w szpitalu gdzie był twój ojciec?

Mnie jeszcze dziewi dlaczego nie zrobili tego rezonansu podczas pobytu w szpitalu. Wtedy nie był potrzebny?
@gris: ciekawe, w życiu bym nie przypuszał że tak się nie da, myślę że najlepiej zadzwoń do szpitala powiedz jak jest, niech ci zrobią fikcyjną wizytę w poradni i z niej wystawią skierowanie
@alteron: pamiętam jak byłem na sorze i przyszła jakaś pani, którą przysłali z neurologii na kontrolne TK po udarze. SOR odmówił, bo dyrektor szpitala się #!$%@?ł i zakazał procederu robienia badań kontrolnych przez SOR, bo miał problem z rozliczeniem z nfz. Koniec końców po kłotni między SOR a neurologią przyjęli pacjentkę na neurologie tylko po to żeby zrobić jej TK. Ta sytuacja doskonale zobrazowała mi jak patologicznym systemem jest nasza służba
@gris

To po jakiego grzyba lekarz w szpitalu daje skierowanie


Po to bo był przekonany że ułatwi Wam życie - ze skierowaniem i terminami. Nie zderzył się jeszcze pewnie z tym absurdem nfz. Zapewne też nie wziął pod uwagę, że o te dobre chęci ktoś będzie miał pretensje w internecie.

Mnie jeszcze dziewi dlaczego nie zrobili tego rezonansu podczas pobytu w szpitalu. Wtedy nie był potrzebny?


@MMARS Często wymagana jest kontrola np.