Wpis z mikrobloga

Nienawidzicie Rosji za to co robi? To jeszcze nic, dam wam kolejny powód ( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie sobie oglądam film dokumentalny "Agonia" z 2020 o polskiej muzyce ludowej. Autorzy w nim mówią że muzyka #discopolo została przeszczepiona do nas z Rosji (być może to wiedza powszechna, ja nie wiedziałem). Nieprzypadkowo zatem to Podlasie jest stolicą tej muzyki. To tam trafiały pierwsze rosyjskie kasety z tego typu muzyka które były inspiracją dla tamtejszych wykonawców, a wiele hitów tego gatunku jest chamską kopią rosyjskich przebojów. Polska muzyka ludowa była/jest dużo bogatsza i bardziej zróżnicowana niż to antymuzyczne gunwo z kraju srania za stodołą. Opis filmu na => Filmweb #rosja #wojna #ukraina #russiahateclub #filmweb #muzykaludowa #podlasie #muzyka #filmdokumentalny
Pobierz
źródło: comment_1667380567omW9Cu1iKmDp1f3OJDOVug.jpg
  • 24
@DocentMarzanek: Gatunek jako taki rozwijał się na początku w dość normalnym kierunku, trzeba przypomnieć że na początku część tych zespołów składało się z normalnych muzyków: gitarzystów, perkusistów, basistów, klawiszowców. Do tego czuć było w ich muzyce że czerpali z new romantic czy elektroniki lat 80, słychać tam jakieś echa Alphaville, Ultravox czy wczesnego Depeche Mode.
Dopiero potem wytwórnie zaczęły tworzyć "boys bandy" w których nikt nie miał pojęcia o graniu, jeden
@djtartini1: Nie miałem zielonego pojęcia o związkach tego chorwackiego zespołu z disco polo, bardzo dobra ciekawostka. Ale chamski plagiat to mało powiedzane xd. Jak ich trochę słuchałem kiedyś, to mają ambitniejsze rzeczy w dyskografii niż jakikolwiek zespół z tego naszego nurtu. No i w dużej mierze czerpali m.in z eurodance'u jak trochę liznąłem bałkańskiej muzyki tanecznej.