Wpis z mikrobloga

Nienawidzicie Rosji za to co robi? To jeszcze nic, dam wam kolejny powód ( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie sobie oglądam film dokumentalny "Agonia" z 2020 o polskiej muzyce ludowej. Autorzy w nim mówią że muzyka #discopolo została przeszczepiona do nas z Rosji (być może to wiedza powszechna, ja nie wiedziałem). Nieprzypadkowo zatem to Podlasie jest stolicą tej muzyki. To tam trafiały pierwsze rosyjskie kasety z tego typu muzyka które były inspiracją dla tamtejszych wykonawców, a wiele hitów tego gatunku jest chamską kopią rosyjskich przebojów. Polska muzyka ludowa była/jest dużo bogatsza i bardziej zróżnicowana niż to antymuzyczne gunwo z kraju srania za stodołą. Opis filmu na => Filmweb #rosja #wojna #ukraina #russiahateclub #filmweb #muzykaludowa #podlasie #muzyka #filmdokumentalny
Pobierz zafrasowany - Nienawidzicie Rosji za to co robi? To jeszcze nic, dam wam kolejny powó...
źródło: comment_1667380567omW9Cu1iKmDp1f3OJDOVug.jpg
  • 24
@zafrasowany: Ja mam wrażenie, że to taki miks ruskiego szanson (czy jak się to zwie) i niemal równie zje...nego italo-disco.
W każdym razie disco-polo jest jedynym gatunkiem, którego słuchania nie rozumiem i który mi działa na nerwy. Debilne teksty, tempa muzyka.
Wkurza mnie też argument typu "to się nie nadaje do słuchania ale na weselu można się przy tym pobawić". Sorry ale ja nie potrafię... mnie ta muzyka po prostu drażni.
@zafrasowany: Aha jeszcze dodam dla zainteresowanych tematem, że warto sięgnąć po publikacje (zarówno muzyczne, jak i książkowe) z serii "Muzyka odnaleziona" wydawanej dzięki fundacji o tej samej nazwie. Wszystkie te wydawnictwa w piękny sposób pokazują czym na prawdę była tzw. polska ludowszczyzna. Basy, głosy, pojawienie się akordeonu w muzyce granej na weselach itp. Doskonale ukazuje jaką fantazję mieli muzycy ją tworzący, jak bardzo szalona i wręcz transowa bywała polska muzyka ludowa.
@DocentMarzanek: większość ludzi drażni metal... A ja go słucham¯\_(ツ)_/¯
Ale jako chłop ze wsi, wychowany w środowisku w którym disco polo było odkąd pamiętam, mogę tylko powiedzieć że to pierwsze disco polo, które było grane trochę pod modłę zachodniego disco z lat 70-80, trochę pod ruskie/radzieckie przegrywki, a trochę pod New romantic, to wg mnie trochę inna muzyka niż to co aktualnie znamy i widzimy pod szyldem disco polo. Ten gatunek
@Heroina340: Trochę racji masz. Wystarczy sobie przypomnieć taki TOP-ONE zaliczany do disco-polo w pewnym momencie, a jednak bardziej muzycznie przypominający po prostu zwykłe disco. W moim rodzinnym domu była nawet ich kaseta "Coraz wyżej" i to bardziej przypominało jakieś dicho rodem z Niemiec czy Holandii niż przaśne disco-polo. Pamiętam, że swego czasu jako disco-polo byli klasyfikowany Krawczyk czy Laskowski.
Niestety to, co jest teraz pod szyldem tej muzyki, to kompletny upadek.
Autorzy w nim mówią że muzyka #discopolo została przeszczepiona do nas z Rosji (być może to wiedza powszechna, ja nie wiedziałem).


@zafrasowany: Nie do końca to prawda- autorzy disco polo kopiowali dosłownie wszystko i sporo z Rosji, ale równie dużo z Bałkanów. No i to co trafiło się z krajów zachodnich. Tutaj zespół Colonia, w Polsce zerżnęli to Boysi. Tylko bałkańskie zespoły były duzo lepsze.
djtartini1 - > Autorzy w nim mówią że muzyka #discopolo została przeszczepiona do nas...
Wkurza mnie też argument typu "to się nie nadaje do słuchania ale na weselu można się przy tym pobawić". Sorry ale ja nie potrafię... mnie ta muzyka po prostu drażni.


@DocentMarzanek: są ludzie, którzy mają w dupie muzykę, jak ja. W sensie nie interesuje mnie jej sens i jakość wokalu "artysty". Jest jakiś beat, jakaś gitarka i można obracać Grażynę. Nie słucham disco polo, ale kompletnie mi nie przeszkadza, bo to