Wpis z mikrobloga

@KrzysztofMickiewicz: Właśnie się zastanawiam, bo ja kupuję tylko tradycyjne znicze tj. wosk z knotem, wlany prosto w szkło z metalową pokrywką. Żadnego tam łajna plastikowego, żeby nie zaśmiecać świata niepoczebnie, ale się też właśnie zastanawiam nad recyklingiem prostego znicza, bo metalowa pokrywka normalnie leci na przetop, a parafina/wosk, normalnie powinna się oddzielić od szkła w procesie topienia i jest to w sumie bardzo eko. Czy się mylę?
  • Odpowiedz
Mnie wkurza, ze prawie juz sie nie robi sie klasycznych zniczy w ceramicznych (glinianych) pojemnikach z grubym knotem, ktore szybko lecz intensywnie sie palily. Teraz robia jakie plastikowe dziadostwo, ktore ledwo sie tli i pali kilkadziesiat godzin (**uj wie po co, bo rodzna nad grobem zwykle spedza nie wiecej niz max 1,5h)
baronio - Mnie wkurza, ze prawie juz sie nie robi sie klasycznych zniczy w ceramiczny...

źródło: comment_1667402496Afk7cz4G6gu7gbeTguEemj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Czyli da się recyklingować, tylko nikt tego nie robi bo się nie opłaca. To zmienia postać rzeczy.


@BornToDie69: No nie zmienia, bo jeżeli coś jest zupełnie nieopłacalne, to nie należy tego w ogóle rozpatrywać. To tak samo, jak loty w kosmos po surowce. Na ten moment technologicznie jest to nieopłacalne i koniec. Nikt nie patrzy na fabrykę aut elektrycznych i rzuca tekst: "a gdybyśmy mieli bazę na Księżycu, to by
  • Odpowiedz
@lentilek: nigdy u nas ;-( Po smierci kazdy jest rowny, moze osoby naprawde zasluzone niech maja inny, lepszy. Szkoda kamienia. Jeszcze te plastikowe lawki na grabki i by posiedziala babcia i pomodlila sie, na srodku przejscia tak by sobie piszczel rozwalic albo nabic solidnego siniaka. Wiocha.
  • Odpowiedz
@red7000: Teraz się nie opłaca, bo oczywiście, że łatwiej jest wyprodukować nowy znicz a stary wyrzucić na śmietnik. Jakby firmy produkujące znicze miały obowiązek ich recyklingu to wzrosłaby ich cena tak żeby pokryć te koszty. W dalszym etapie może klienci by przerzucili się na coś innego. Chociażby na gliniane znicze.
  • Odpowiedz
@kiszczak: bredzisz. Recyklinguje się ze stłuczki i przetapia na nowo. Tak samo z tymi plastikowymi wykończeniami - czapki i podstawki. Ta baba bredzie, bo niby skąd ma wiedzieć jak się produkuje znicze? Ja wiem z pierwszej ręki bo sam handluje i robilem research. Nawet w fabryce byłem ;)
  • Odpowiedz
@LowSodium sam się zaorales, spójrz jak wyglądają ich pomniki, pojedyncze płyty, u nas to całe katedry xD spójrz ile stawiają zniczy, symbolicznie po jednym, u nas 50 swieczków i 8 chryzantemów na grób xD
  • Odpowiedz
Idąc tym tropem, to niewiele rzeczy powinniśmy robić. Np. zabawa na Hallowen dzień wcześniej też wygenerowała tonę odpadów, która nie przyczyniła sie do przetrwania naszego gatunku. (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz