Wpis z mikrobloga

Powinni zabronić tego gowna… #!$%@? ma to zwizek z religia i tradycja. Chec pokazania ze raz do roku sie pamieta o grobie. Pojdz tam i tyle wystarczy, ale nie u nas musi somsiat widziec ze masz 5 nowych zniczy.
  • Odpowiedz
@kongoku ja osobiście dowalilbym januszom większe opłaty za cmentarne śmieci, może wtedy opamiętaliby się jeden z drugim. A jak ktoś nie chce płacić to niech zabiera do domu. Może by się wtedy zastanowili nad sensem tego wszystkiego. :(
  • Odpowiedz
@BornToDie69 Te ze zniczy niestety nie¯_(ツ)_/¯ co do wieczka z aluminium to nie wiem. Może zaskoczę Cię jeszcze bardziej, ale większość sztucznych, plastikowych przecież wiązanek też nie jest recyklingowalny.
  • Odpowiedz
@BornToDie69 No dobra, żeby nie było, że jestem gołosłowny:

Problem jest taki, że znicze raczej nie podlegają recyklingowi z uwagi na zanieczyszczenie materiału. Wypalone szklane znicze z reguły będą pokryte parafiną i zabrudzeniami z knota. Szkło wykorzystywane do produkcji lampionów nie jest też szkłem klasycznym, opakowaniowym, więc nikt nie chce zajmować się jego recyklingiem, bo nie jest to opłacalne. Opłacalność recyklingu takich tworzyw to główna przeszkoda - mówi Joanna Kądziołka z Polskiego
  • Odpowiedz
@kiszczak: Czyli da się recyklingować, tylko nikt tego nie robi bo się nie opłaca. To zmienia postać rzeczy.

Z drugiej strony, używają już ich powtórnie na ukrainie i są zbiórki zniczy do powtórnego użytku.
  • Odpowiedz
@BornToDie69: Może da się ale jest to nie opłacalne ? Nie wiem u mnie to zazwyczaj znicze szklane pozostają te same jedynie wkłady się wymienia. W każdym razie nie ukrywajmy że się tworzy góra śmieci które są praktycznie w najlepszym przypadku do spalenia w spalarni śmieci, a w innym będą zalegać na wysypisku.
  • Odpowiedz