Wpis z mikrobloga

Który telefon wybrać i w czym te flagowce będą lepsze od średniaków, czy przeciętny użytkownik będzie w stanie wyciągnąć z nich tyle, żeby opłacało się przepłacać 2-3x?
Czy Android starczy na 5-6 lat, a czy apple?

#ankieta #kiciochpyta #android #apple #iphone #telefony #technologia #pytanie #smartfon

Który telefon? A może żaden i wybrać tańszego średniaka za 2k?

  • Iphone 13 pro max 40.4% (55)
  • Iphone 14 pro max (droższy o 1500pln od 13) 29.4% (40)
  • Samsung S22 Ultra 9.6% (13)
  • Inny falgowiec 5.9% (8)
  • Inny średniak za 2k 14.7% (20)

Oddanych głosów: 136

  • 14
@krzeseleczko: No właśnie to nie dla mnie telefon i pytam chłopa dokładnie o to samo. Dla mnie w komórce za 2k niczego nie brakuje i nie ma tego czego w takiej za 7k, chyba że jakoeś niepotrzebne bajery, albo logo japka
@Kakoq: ja jestem team android, ale mam kolegę co sie ostatnio przesiadl na iphone - mówi, że jest zajebiście itd, jesze maczka kupił, więc świrki bajerki, ale... bawił się starym iphonem znajomego, i poza aparatem to mówił, że różnicy nie ma między nimi.. więc inwestowanie w najnowszego nie ma sensu
@Przegrywex: miałem s22u i sprzedałem, udało mi się kupić IP 13 pro max z outletu x-kom za 4600 zł 128gb. Nie żałuję nic a nic. S22U też jest super telefonem ale za dużym i ścięte krawędzie są meh. Do tego zdecydowanie gorsza bateria i zawsze pytanie co się stanie podczas następnego updatu z nią. Ja nie miałem siły żeby się zastanawiać nad telefonem co chwilę jak mam zrobić by mi wytrzymał
@mjkkl: i 15mini też nikt nie tknie, bo problem nie leży w rozmiarze.
mini nie schodziły, bo ludzie nie chcą małych telefoników na których nic nie widać, pisanie to katorga, a cena jak za pełnego smartfona. Tak wiem, zaraz zleci się gromadka i napisze "abojaznam, abojakce, abokolegama". Dowody anegdotyczne.

problemem 14 plusa jest cena, nawet nie to, że to powiększona 13stka z 2gb ramu więcej, bo gdyby kosztował nieco więcej niż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@strikingsurface: Przecież im dłużej się użytkuje dany telefon tym lepiej (choćby i dla planety). To, że producent by chciał żeby co pół roku kupować nowy telefon jeszcze nie znaczy że to jest normalne. Ja telefon zmieniam dopiero jak naprawa jest nieopłacalna albo soft jest już zbyt przestarzały (a aktualizacji niet) żeby normalnie korzystać z telefonu ¯\_(ツ)_/¯ @Kakoq: Tel za tysiaka spokojnie płynnie działa, dopiero te pokraki za 400zł to jest
@ZlodziejBilonownic: ja mam podejście "ekonomiczne" do telefonów.
po co mam kupować telefon za 4-5k który ma mi wystarczyć na 4-5 lat, skoro mogę kupić 2-3 telefony za 1,5-2k w tym okresie.
jak się stłucze szybka to mam to w głębokim poważaniu, bo to nie był telefon za 5k.
poza tym 90% userów nie potrzebuje mieć flagowca, a średniak za 2k będzie spełniał wszelkie wymagania przez ten sam okres.