Wpis z mikrobloga

Zbadałem się tanitą i mam niecałe 7% bf xD
Domyślam się że będę na wiecznej masie, polecalibyście ładować klasycznie 200-300 kcal ponad zapotrzebowanie, czy więcej, dlatego że przy dużej nadwyżce przy niskim bf lepiej się budują mięśnie? (słyszałem coś takiego od gym bro na siłowni xD)
#silownia #mikrokoksy
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aligancko: ta maszyna wypluwa losowe wyniki. Mialem dwa modele w gabinecie najdroższe mogłem mieć 4 % a za 2 godziny 11 %. A dlaczego tak jest już chyba z x50 razy pisałem na czym polega ta metoda.
  • Odpowiedz
@aligancko: to jest praktycznie niemożliwe żebyś podchodził po macoszemu do tematu jak w tym temacie i miał 7%bf, bo to by oznaczało że docięcie kilku kg by oznaczało sylwetkę na wyjscie na scenę i walkę o tytuły. Chyba że tak jest, to gratuluję pieknej kariery kulturystycznej w przyszłości
  • Odpowiedz
@Pepega: być może tak by było, gdybym jeszcze miał dużo mięśni xd, ja po prostu jestem chudy, tylko że nie skinny fat, a chudy z małą ilością tłuszczu (180/69kg)
Nie będę elaborował że tanita jest dobrą maszyną do oceny bf, bo do tego co najwyżej można ufać dexa scanowi czy innym maszynom z wyższej półki
  • Odpowiedz
@aligancko:

Metoda BIA nie mierzy poziomu tłuszczu, a go szacuje. Polega mierzeniu oporu elektrycznego. Polega na przepuszczeniu impulsu z jednej kończyny do drugiej. Wpływ na to ma dziesiątki czynników m.in grubość naskórka, aktualne nawodnienia ciała, poziom elektrolitów. Te czynniki wprowadzają duży margines błędu już na tym etapie. Następnie algorytmem ustalonym przez producenta szacuje sobie resztę rzeczy.

7 % BF to już etap, gdzie ma się łyży na plecach i prążki na pośladkach come
  • Odpowiedz
bardziej wiarygodne jest porównanie do zdjęć


@Kasahara: czyich zdjęć? nie wiemy ile osoby na tych zdjęciach mają %bf ponieważ one, podobnie jak my, nie mają wiarygodnej metody zmierzenia
  • Odpowiedz
@Michuy:

Obojętnie jakiś jeśli mamy zbiór zdjęć np. 1000 osób wykonujacych ten sam sport i na oko posortujemy je według widoczności mięśni oceniają jest w danym zakresie skali możemy stworzyć wiarygodny zbiór bazujący na wzajemnych odniesieniach. Uważam, ze takie infografiki z google są dość trafne w ocenie
  • Odpowiedz
@Pepega: Dobra, nie ma co gadać, poczytałem o ocenianiu bf i stawiam bardziej na 11-12% u siebie. Muszę cię zasmucić, ale nie wrzucę swojego półnagiego zdjęcia na wykop
  • Odpowiedz