Wpis z mikrobloga

#londyn nie przestaje mnie zadziwiać. Ktoś puka do drzwi, otwieram, a tu na progu stoi małe muzułmańskie dziecko i pyta się, czy może pożyczyć sobie wifi.
W pierwszej chwili nie zrozumiałam, a ten tłumaczy, że potrzebuje do odrabiania prac domowych.
Gościu może miał z 6-8 lat. Mieszka w sąsiedztwie i jeszcze nie mają internetu.
Co za w ogóle zwyczaje, żeby wysyłać małe dziecko, żeby sobie załatwiło internet.
#uk
  • 36
@asique: Niekoniecznie podstep. Jak wprowadzalem sie na aktualne mirszkanie nie mialem neta, musialem czekac z tydzien czy dwa na technika (zazwyczaj tyle czekalem rowniez na innych mieszkaniach). A, ze bez neta jak bez reki, nie mialem mobilnego, bo mialem #!$%@? telefon to poszedlem do sasiadow poprosic o dostep i tak do przyjscia technika jechalem na cudzym. Chyba z rok pozniej podziekowalem sasiadom kupujac bombionere i czteropak :D
Zrobiłbym mu osobne SSID, dał z 500kbps, zablokował YouTube, Facebooka i inne social media i niech walczy


@motoinzyniere: Brzmi fajnie, tylko który router Ci to ogarnie? Wiem, że Fritzboxy coś podobnego posiadały, ale jeżeli chodzi o innych vendorów to już może być trudno. Poza tym czego byś nie zrobił, to nadal nie chroni Cię to przed odpowiedzialnością za pobieranie czy udostępnienie nielegalnych treści.

Nie wiem jak inni operatorzy, ale Vodafone ma
@CancerLight: @Mega_Smieszek: @motoinzyniere: @FantaZy: @Pojedynczy: @MMARS: @Voltix: @DrGreen_2: @LifeReboot: @janusz-lece: @dwa_koty_kastrowane: @crimson_fckr: @NieRozumiemIronii: @PDCCH: @Xefirex: @Xefirex: @cugowski: @dziadu90: @derezeus: @sztas: @motoinzyniere:

Mały update:
Młody wczoraj zapukał do niebieskiego i znowu prosił o internet.
Niebieski: spoko, ale porozmawiajmy z rodzicami.
- e nie, nie trzeba, rodziców nie ma teraz.

I znikł.( ͡