Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Orientuje się ktoś jak będzie wyglądała sprawa ze zwrotem ubezpieczenia pomostowego (nowa ustawa z 17 września). Od czerwca 2020 place pomostowe i aktualnie przesłałem im już 5000 zł. Wpis dopiero będzie przy dobrych wiatrach za pół roku. Łapie się na ten zwrot? Przeczytałem gówno artykuły na kilku stronach i wydaje mi się że jak najbardziej mi się należy, ale wolę się upewnić

#bank #banki #kredythipoteczny
  • 12
To nie będzie zwrotu


@bizancjo: Oczywiście, że będzie. Wzmianka nie jest wymagana.

Orientuje się ktoś jak będzie wyglądała sprawa ze zwrotem ubezpieczenia pomostowego (nowa ustawa z 17 września). Od czerwca 2020 place pomostowe i aktualnie przesłałem im już 5000 zł. Wpis dopiero będzie przy dobrych wiatrach za pół roku. Łapie się na ten zwrot? Przeczytałem gówno artykuły na kilku stronach i wydaje mi się że jak najbardziej mi się należy, ale
@marcpol: To coś się zmieniło czy ten gość z filmiku gadał po prostu głupoty?


@bizancjo: Obejrzałem film i zauważyłem tylko, że błędnie podano wysokość pobieranego ubezpieczenia pomostowego w niektórych bankach, nie jest to szczególnie istotne. Nie zauważyłem natomiast, aby osoba nagrywająca film podała informacje o zależności zwrotu ubezpieczenia pomostowego od wzmianki o wpisie hipoteki. W którym fragmencie była taka informacja?
@bizancjo: W tym fragmencie autor nie mówi o wzmiance jako o warunku zwrotu ubezpieczenia pomostowego.

Jest to jedynie przykład który spełnia wymagania ustawy:

Art. 3. 1. Przepisy art. 29 ust. 5a i 5b ustawy zmienianej w art. 1 mają zastosowanie do:

1) umów o kredyt hipoteczny zawartych od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy;

2) umów o kredyt hipoteczny zawartych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, jeżeli do dnia wejścia