Wpis z mikrobloga

Właśnie sobie uświadomiłem, że w swoim życiu nigdy nie obejrzałem żadnego horroru. Polecicie coś? jakiś absolutny klasyk horrorów który powinienem znać?
#film
  • 29
jakim gatunkiem bys w takim razie okreslil ten film?


@mt1t29r2: Ja wiem? Przygoda, akcja, sci-fi?

w jakis sposob przeraza.


Jak moze przerazac film gdzie masz cos co nie istnieje? (prawdopodobnie).
Dobry horror ma to do siebie ze musi byc przekonywujacy. Wtedy moze byc przerazajacy. Jakos malo przerazajacy sa kosmici :P
@gorzki99: mysle, ze to, co kogo przeraza jest dosyc subiektywne. poza tym, co mnie przeraza w tym filmie, to chociazby atmosfera izolacji na statku kosmicznym, gdzie wiesz, ze ukrywa sie jakis nomen omen obcy, nieznana forma zycia z kosmosu, niezbyt pozytywnie nastawiona.
@mt1t29r2: Film sam w sobie to majsterztyk. Nawet po latach. Atmosfera jest rewelacyjna. To byl zreszta chyba pierwszy film gdzie statek kosmiczny przedstawiono w taki sposob. Taki normalny. Wczesniej star trek itp gdzie statki byly przedstawiane jako "sterylne" i nowoczesne. Tutaj mamy zlom :P

Tylko ze dla mnie to nie horror - nie przerazil mnie bo opisuje cos co jest niemozliwe (przynajmniej zgodnie z nasza obecn wiedza). Duzo bardziej prerazajace sa
Blair Witch Project? dosyc podobny motyw


@mt1t29r2: Ale miras jak podobny? W jednym filmie akcja sie dzieje w kosmosie, na statku z obcym organizmem a w drugim na ziemi w lesie.

To nawet nie jest troche podobne :P

I na tym to polega.
chodzi o motyw izolacji w jakims miejscu i cos, co straszy, a czego nie widać

myslalem, ze to oczywiste, przeciez wiadomo, ze akcja tych filmow dzieje sie w roznych miejscach xDD


@mt1t29r2: OK tylo ze cos co straszy na statku jest czyms innym niz cos co straszy w lesie. Las co do zasady jest bardziej realny :P

Bardziej mnie "przerazily" filmy typu cube czy pila (pierwsza czasc). Co prawda cube do
@gorzki99: ok czyli po prostu inaczej podchodzisz do tego typu filmow. i rozumeim to podejscie, po prostu mnie w tego typu filmach przeraza sam fakt obecnosci czegos, czego nie do konca rozumiem, a jestem pewien, ze jest wrogo nastawione. i w tym wypadku jest to obcy, ale rownie dobrze mogloby to byc cos innego, bardziej rzeczywistego

a co do cube to zgadzam sie, swietnie zrobiony i pomyslany film. uwielbiam
ale rownie dobrze mogloby to byc cos innego, bardziej rzeczywistego


@mt1t29r2: No wlasnie. I jakby to bylo cos bardziej rzeczywistego to bym inaczej odbieral. Nawet aki AvP. Nierzeczywisty ale w rzeczywistych warunkach. Juz inaczej dziala. Swoja droga to uwielbim filmy sci-fi czy o wampirach. Tylko ze jako rozrywke - zaden z nich mnie nie przerazil. Fajnie sie oglada i tyle.