Wpis z mikrobloga

@MostlyRenegade: miło mi, że poświęciłeś czas na studiowanie mojego profilu na portalu że śmiesznymi obrazkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli chodzi o ciebie to po kilku postach widzę, że jesteś zbyt mało inteligentny, by kliknąć w twój nick, więc szkoda na to mojego czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Majsonpl89: ale - przy całej niechęci do PiS ona w tym przypadku ma rację. Studia medyczne są bardzo drogie, nie może być tak że ktoś studiuje 7 lat na koszt podatników a potem od razu ucieka za granicę.


@PanBulibu Tak, bo medycyna to są jedyne drogie studia. Na takiej polibudzie czy inżynieryjne na uniwerku to są za darmo, przecież tam nie trzeba żadnego wyposażenia, materiałów, kadry.
Nie wiem co
  • Odpowiedz
nie może być tak że ktoś studiuje 7 lat na koszt podatników a potem od razu ucieka za granicę.


@PanBulibu: Wszystkie polskie studia do tego służą. I reszta edukacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Majsonpl89: ale - przy całej niechęci do PiS ona w tym przypadku ma rację. Studia medyczne są bardzo drogie, nie może być tak że ktoś studiuje 7 lat na koszt podatników a potem od razu ucieka za granicę.

@PanBulibu: dochodzimy do sedna problemu i każde studia powinny być w jakimś stopniu płatne/do odpracowania. Efekt byłby taki, że uczelnie zwiększyłyby poziom, bo kasa płynęłaby tylko do tych, które faktycznie
  • Odpowiedz
Studia medyczne są bardzo drogie, nie może być tak że


@PanBulibu: szkoła podstawowa jest bardzo droga, nie może być tak, że ktoś uczy się tabliczki mnożenia i budowy pantofelka, a potem zakłada konto na wykopie.pikamu
  • Odpowiedz
@mbasasello: Semestr na medycynie kosztuje wielokrotnie więcej (15-30k) niż na typowych kierunkach technicznych (2-5k). Ponadto medycynę studiuje się dłużej. Dodatkowo wydaje mi się, że spora część osób po kierunkach technicznych jest obecnie w stanie zarabiać międzynarodowe stawki pozostając w Polsce, natomiast lekarze raczej nie mają takiej możliwości - stąd pewnie skala zjawiska emigracji osób technicznych jest odpowiednio mniejsza.

Żeby nie było: Jestem zdecydowanie przeciwny wprowadzaniu opłat za jakiekolwiek studia (przynajmniej
  • Odpowiedz
@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: Problemem jest że państwo dopuszcza zbyt dużo ludzi na studia którzy się do tego nie nadają + łoży ogromne pieniądze na produkcję rzeszy średnio rozgarniętych absolwentów europeistyk/socjologii/itp. gdzie miejsc na tego typu kierunki powinna być garstka dla ludzi których naprawdę interesują te tematy i wiążą z nimi swoją przyszłość a nie dla Anetek ledwo zdających matmę idących do HR czy marketingu.

Polski rynek edukacji wyższej rozrósł się do absurdalnych
  • Odpowiedz
W ogóle bawi mnie to, że mowa o medycynie zawsze. A jakoś nikt nie porusza tematu IT, studiów technicznych czy tego, że wywala się miliony na teologie czy inne gówna.


@Matemit: Bo Polska kształci najmniej lekarzy w Europie a praktycznie od zawsze każda próba zmiany tej sytuacji powodowała natychmiastowy kwik środowisk medycznych bo tak się nie da i spadnie jakość kształcenia (bo do tej pory najlepszych lekarzy na świecie mieliśmy
  • Odpowiedz
Większość studentów medycyny i tak do 30-tki zarabia psie pieniądze, bo mają obowiązkowe 4/6-letnie rezydentury.


@gysnde: Zdecydowana większość zawodów zaczyna zarabiać dobrze po 30-ce jak już złapią jakieś doświadczenie - przy czym to "dobrze" to często gęsto tyle co ma rezydent z kilkoma dyżurami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PanBulibu: płacą ich rodzice oraz oni sami we wszelkiej masci podatkach z ktorych potem budzet centralny finansuje takie studia. Rzad nie ma wlasnych pieniedzy, to sa pieniadze obywateli przeznaczane na cele spoleczenstwa.
  • Odpowiedz
@Majsonpl89: i ma rację. Jest problem z lekarzami a ci korzystają z darmowych studiów które wszędzie indziej są najdroższymi i wyjeżdżają robić gdzieś indziej. Niech odpracują i potem mogą #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 0
@PanBulibu ale pamiętasz że studia są z podatków, i moja matka ojciec babka dziadek wujek ciotka kuzyn kuzynka całe życie płacą podatki? Więc jak coś to też jest to z podatków tego "niewdzięcznego" lekarza?
  • Odpowiedz