Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Wymieniłem sobie RTXa 3070Ti (MSI Gaming X Trio) na 3080Ti (Zotac AMP Holo). Przy wymianie karty odinstalowałem sterowniki przez DDU, w trybie awaryjnym, potem zainstalowałem nowe, wersja 526.47 i... W Cyberze mi dropią klatki xD
Srogie dropy do 47FPSów mam na JigJig Street, na tym bazarze zaraz obok, pod posągiem Mnicha i na bazarku niedaleko pierwszego domu V, tam to jakiś dramat jest. Karta jest obciążona na około 85%, procek 50-60, według monitorowania z geforce experience. Temperatura dobija do 88 stopni, ale widzę, że taktowanie utrzymuje na 1930 - 1950MHz.
To normalne, czy ja coś źle zrobiłem?
Jak sobie normalnie jadę po mieście, to stałe 60FPS, podobnie przy znacznikach policji podczas strzelaniny.

Machnąłem sobie 3dmarka i wyszło mi 15 972pkt, ponoć poniżej średniej (17 929).

Ogólnie to karta używka, czym polecacie ją dokładniej przetestować?

i9 11900k, RTX3080Ti, 32GB RAM, gra na nvme.

#cyberpunk2077 #pc #komputery
  • 16
@GOOF1 Niby zaleca się odinstalowanie sterowników jak się zmienia grafikę, zwłaszcza na model od innego producenta. Ale tak czy tak, czysta instalacja sterow była, więc nie powinno to tak wpływać na wydajność.
@JanushTDI: spróbuj usunąć wszystkie pliki z folderu gry poza "archive" i folder "Cyberpunk 2077" z "%userprofile%\AppData\Local\CD Projekt Red%userprofile%\AppData\Local\CD Projekt Red" a potem zrobić weryfikację plików na platformie, na której masz zainstalowaną grę. Będziesz musiał jeszcze raz skonfigurować wszystkie ustawienia gry.
@SeekSouls: Wiem, po prostu bazowałem na wiedzy z kiedyś tam, że lepiej zrobić czystą instalację sterowników. Ale jeśli to bez sensu, to następnym razem sobie odpuszczę używanie DDU ¯\_(ツ)_/¯

@pablo397 Na szybko sprawdziłem i póki co działa ok, stabilnie 60FPS, dałem preset "RT Ultra". Potestuję jeszcze później. Dzięki za pomoc!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JanushTDI: robienie czystej instalacji w żadnym wypadku nie jest bez sensu. Jeśli nie pomoże to z pewnością nie zaszkodzi. Za niestabilna prace może być odpowiedzialna ostatnia wersja sterowników - sporo ludzi na nią narzeka.
Co do wyniku w 3d Mark to wynik, który podałeś jest wynikiem zestawu czy samego GPU?
@Ralphs: Wynik 15 972pkt jest dla całego zestawu. Dla GPU było: 16 661 a dla CPU 12 943.

Stery które instalowałem, według info na stronie nvidii, były z 27.10. Wydaje mi się, że ta wersja o której piszesz, która powodowała problem z mapą w Cyberze, to jedna z wcześniejszych. Bo chyba z tydzień, czy dwa temu kilka portali pisało o przyroście wydajności itp, a zazwyczaj nikt tego nie robi jak wychodzą
@JanushTDI: myśle ze mozesz probowac, reinstalować, kombinować a po prostu w tej grze jest kilka lokacji które po prostu zabijają klatkaż np. arasaka center tam gdzie te rybki latają, bazar gdzie jest jeden gig dla reginy, kolejny bazar gdzie latamy z riverem itd.
@zicogod Fakt, jest kilka takich lokacji które po prostu zarzynają komputer. Kwestia jest taka, że czasem kiedy pokręcę się w takiej miejscówce, a FPSy spadną, to ten spedek, albo niestabilność klatek, utrzymuje się już potem cały czas, niezależnie od tego gdzie się potem pojedzie na mapie.