Wpis z mikrobloga

@WaranKojtyla: Chodząc po nich wydawały dźwięk jakby były puste. Przy innym czołgu sprawdzaliśmy te kostki i wszystkie faktycznie były puste. Cholera wie czy one były już tak w "standardzie" albo je ogień wypalił a może materiał wybuchowy został z nich już wcześniej wymontowany.
  • Odpowiedz
@BayzedMan: Chyba tak też może być bo czytałem jakiś czas temu informację brytyjskiego MON na temat takich strat ruskich czołgów. Wynikało z niej, że wiele z rosyjskich załóg w ogóle nie zostało przeszkolonych w zakresie obsługi pancerza reaktywnego ERA. Dochodziło tam do takich zaniedbań jak złe dopasowanie elementów wybuchowych lub nawet całkowitego ich pominięcia. Z pustą Erą czołg przecież szybciej będzie jechał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sweet-Jesus - @BayzedMan: Chyba tak też może być bo czytałem jakiś czas temu informac...

źródło: comment_1667165017rqJX8r3vdY4xfpyeKiss27.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sweet-Jesus: Z mojej ograniczonej wiedzy o tych kostkach wiem, ze one nie moga byc caly czas przyczepione do czolgu i musza miec wymieniany ladunek wybuchowy przez wilgoc jaka panuje w warunkach w europie.
Dlatrgo tez armie nato raczej unikaja ich stosowania tak czesto.
  • Odpowiedz
@BayzedMan: A zawilgocony ładunek ery pod wpływem ognia jest w stanie eksplodować czy poprzez wilgoć traci właściwości wybuchowe? Tak pytam bo teraz sobie przypomniałem, że w kilku otwartych przez nas kostkach znajdowała się taka dziwna mieszanka popiołu i piasku.

@LezioK: Nic nie mów bo nam od odpisywania na takie komentarze już ręce odpadają ( ͡° ʖ̯ ͡°) Podobne komentarze były i na fb gdy
  • Odpowiedz
A zawilgocony ładunek ery pod wpływem ognia jest w stanie eksplodować czy poprzez wilgoć traci właściwości wybuchowe? Tak pytam bo teraz sobie przypomniałem, że w kilku otwartych przez nas kostkach znajdowała się taka dziwna mieszanka popiołu i piasku.


@Sweet-Jesus: Nie powiem ci, ale na twoim miejscu bym tak tego nie otwieral.
  • Odpowiedz
@BayzedMan: Otwieranie to może za dużo powiedziane. Po prostu odchylenie tej spalonej i zardzewiałej przykrywki Ery nogą. No ale na luzie, jako pierwszy do takich akcji idzie Krystian ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sweet-Jesus: a miałem taką fantazję po stalker gamma żeby wbić do strefy podczas działań wojennych ( ͡ ͜ʖ ͡) a potem się obudziłem i mi przeszło.
  • Odpowiedz
@BArtus: Oj tego nie próbują nawet lokalni stalkerzy bo ryzyko przypału jest zbyt duże. Około 90% Zony jest nie sprawdzone przez saperów. Poczekaj aż wszystko wróci do normy i Strefa ponownie zostanie otwarta na ruch turystyczny, czego nawet sama administracja by chciała.
  • Odpowiedz