Wpis z mikrobloga

  • 20
Kupiłem przedwczoraj melona w Lidlu w promocji, przed chwilą przekroiłem i dałem dwa małe kawałeczki rocznemu dziecku, po chwili sam spróbowałem i wyczułem posmak alkoholu. Wygląda na to że był już sfermentowany, boje się że może zaszkodzić dziecku (to takie dwie kosteczki, ale jednak). Powinienem kontaktować się z lekarzem czy przesadzam? #zdrowie #dzieci #pytanie
  • 63
@Hyp
@Kontestator
@pharmaz0ne
@liga
@quiksilver ja wiem że w wielu produktach jakieś śladowe ilości alkoholu się znajdują, wiem że zepsuty owoc może dawać alkoholem i nie chodzi mi tutaj o to, że dziecko się upije, tylko właśnie o ten aceton. Wyczytalem na jakiejś anglojęzycznej stronie, że mango i np. banany mogą wytwarzać ten aceton. Smakowało to jak zmywacz do paznokci dlatego się wystraszyłem, bo alkohol alkoholowi nierówny. Więc wolałem zapytac, może ktoś
@liga kiszonek jeszcze nie dawałem, kefiru w sumie też. Jesteśmy raczej w początkowej fazie rozszerzania diety, więc poza makaronem, mięsem na parze i jakimiś podstawowymi owocami i warzywami nie karmiliśmy jeszcze innymi produktami.
@ajag roczne dziecko jak nie ma alergii czy problemów zdrowotnych to już wszystko #!$%@?, o ile zaczniesz rozszerzać dietę jak ma 5-6 miesięcy.
Przez wszystko mam na myśli jakieś sensowne jedzenie, a nie krwisty stek i setka na trawienie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ajag: spokojnie, polskie dzieci są genetycznie przystosowane do przyswajania niewielkich dawek alkoholu, nawet popularny syrop na gardło go zawiera (jest oczywiście wersja 0% ale to dla słabeuszy).

Tak na serio, to na wschodzie Polski była nawet taki trick, że jak dziecko nie może zasnąć, to dostaje do possanie kompres z miodem i wódką.

Także spokojnie :)
Smakowało to jak zmywacz do paznokci dlatego się wystraszyłem, bo alkohol alkoholowi nierówny.


@ajag: moj ojciec zrobil kiedys kilka litrow takiego wina o smaku zmywacza do paznokci i wypilismy ze znajomymi bez wiekszych problemow. To nie jest aceton tylko albo ester aromatyczny o takim zapachu albo aldehyd octowy, ktory i tak jest metabolizowany w watrobie.