Wpis z mikrobloga

Zajebiście apple, jak zawsze muszą #!$%@?ć aktualizacje. Kiedyś symbol stabilności i świetnie działającego sytemu czy to na #ios czy #macos
A dzisiaj ludzie się zastanawiają ile czekać po premierze nowej wersji systemu żeby im laptop czy telefon działał normalnie.

Zaktualizowałem do tej ventury.
- Monitor nie ładuje mi maka po usbc
- przestał mi działać jeden thunderbolt
- żeby podłączyć 2 monitory, jeden podłączam do dowolnego z 3 działających thunderboltów, a drugi do jednego konkretnego z tych trzech bo inaczej nie zadziała

To na razie tyle bo dopiero zaczynam używać ventury

#macbook #apple
  • 14
@sm_m: Nigdy nie zgłaszałem problemów z systemem, jedynie jak się apka #!$%@?ła i można było za pomocą jednego kliknięcia wysłać do apple problem. Zapytałem Cię konkretnie jako zielonka, ale widzę, że urwałeś się z elektrody xd Nie mam zamiaru tracić 15 minut na pisaniu raportu, to nie ja mam pomagać producentowi żeby wypuszczał produkt bez błędów bo już za niego zapłaciłem. Po prostu wracam do poprzedniej wersji i może za pół
@nick230: Lepiej stracić czas na robienie wpisu na wykopie, który nie pomoże nikomu. Nie znam konkretnego adresu, ale po premierze Montereya sam zgłaszałem błędy. Teraz musiałbym googlać za ciebie, bo może procedura się zmieniła. Może problem występuje tylko z modelem monitora, którego używasz i nigdy się o nim nie dowiedzą.
@sm_m: beta testerom się płąci za testowanie, a klient płaci za sprzęt do używania, to Apple już taką fuszerkę #!$%@?, że od klientów wymaga testowaniach sprzętu? wygląda na to, że tak, na maka niebawem się przesiadam, ale widzę co robią z IOS to robi się słabo, a specjalnie zmieniłem platformę, bo mnie #!$%@?ło, że android czy windows właśnie tak postępował, a u "apfle miało być lepi"
@Wizun: Obserwuję tag #macos i jakoś nie widziałem więcej wpisów z tym problemem. Oznacza to, że jest bardzo niszowy i choćby nie wiadomo jak producent się starał, to nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego i trzeba te problemy zgłaszać, żeby zwrócić na nie uwagę. Nie ma dużego softu, który nie zawiera błędów. Są zarówno w Windows, Linuxie i macOS, w softach graficznych, edytorach tekstu i grach. Jeśli użytkownicy ich nie zgłoszą,
@sm_m: To co kolega wymienił to nie jest jakieś szczególnie wyszukane użycie, żeby producent tego nie zauważył xD
Zwyczajnie apfle zeszło na psy. Kupiłem jako pierwszego IP14 pro max i zarówno ten telefon jak i cały IOS to gówno w tej cenie, chodzi to super wiadomo, ma kupę zalet, ale za taką kasę to powinna być igła, a tu już IOS 16.1 i co załatają to coś #!$%@?ą. Nie trzeba się
@Wizun: To co kolega wyżej wymienił może dotyczyć konkretnego monitora, konkretnego producenta. U mnie np. ładowanie z monitora po USB-C działa jak działało wcześniej.