Wpis z mikrobloga

@M4rcinS: Polska Powiatowa? Cóż, to jak w każdym takim wpisie muszę wkleić:

Każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób, za to wszystkie rynki w dużych wsiach i małych miasteczkach w Polsce są do siebie podobne.
Wszystko zaczyna się od pomnika Jana Pawła II o wątpliwej jakości estetycznej stojącego pośrodku wybrukowanego placu, na którym dwa drzewa pomimo starań władzy złośliwie nie umierają. Zachodnią granicę wyznacza ciąg budynków pamiętających jeszcze sanację -
@ashmedai ale wiesz że silnik pali więcej paliwa jadąc na luzie niż gdyby toczył się na biegu z górki (wtedy pali okrągłe zero)

@Sztandarsky to jest prawda we współczesnych silnikach z elektronicznym wtryskiem, a nie w starym dizlu. Na luzie były największe oszczędności, choć jak jeździłem do szkoły, kierowca potrafił w ogóle wyłączyć silnik j na luzie dojechać z górki na pętlę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miałem sąsiada kierowcę, jeździłem z nim 20 km do szkoły. Mierzyłem czas kiedy gazował na tym odcinku.

Około 14 km potrafił na luzie przejechać. Zero opóźnienia w każdym razie. Co robił z zaoszczędzonym dizlem nie muszę pisać :)


@ashmedai: ponad 20lat temu ojciec koleżki jeździł w MPK to też sobie "dorabiał" ( ͡° ͜ʖ ͡°)