Wpis z mikrobloga

Na stołówce polibudy zajadałam się zawsze naleśnikami z kurczakiem, kukurydzą i serem żółtym. Kiedyś znalazłam na nie przepis w necie, ale gdzieś mi przepadł. Podobnych przepisów jest od groma, ale ten był nieco inny, bo sera nie dodawało się surowego do naleśników, tylko wcześniej się w czymś go rozpuszczało i mieszało razem z kurczakiem i kukurydzą i dopiero cały farsz/sos nakładało na naleśniki, zawijało, a potem zapiekało.

Nie wiem tylko z czym rozpuszczało się ten ser? W śmietanie może?

Robiliście kiedyś podobne danie?

#jedzenie #gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #nalesniki
  • 17
  • Odpowiedz
@UczulonaNaAbsurd: hmm, ale chodzi o to, że ten ser był "w naleśniku" już? w cieście? Jeśli tak to być może wcześniej ser namacza się w mleku- mleko to i tak składnik ciasta naleśnikowego, a zmiękcza ser [do zupy serowej też namacza się go w mleku].

edit- doczytałam, że tylko składniki NA farsz do naleśnika były w tym mieszane. To penie tak jak wyżej piszą- może to być beszamel. Tylko trzeba dobrze
  • Odpowiedz
@hellyea: W naleśniku ma być jako farsz zmieszany wcześniej razem z kurczakiem i kukurydzą.

Myślę, że to leci w takim razie tak: usmażyć zwykłe naleśniki, kurczaka podsmażyć, zrobić sos beszamelowy z serem, dorzucić do niego kurczaka i kukurydzę, wymieszać. Jak przestygnie i zgęstnieje wyłożyć na naleśniki i zawinąć. Wstawić do pieca na kilka minut.

@plazma: @Logan00: Dzięki wielkie! Bardzo mi pomogliście. :) W takim układzie niedługo upichcę naleśniki, bo
  • Odpowiedz
@UczulonaNaAbsurd: dobre by tez byly z samym kurczakiem i kukurydzą i odrobiną sera (coby ten kurczak w nim nie latał i nie byl za suchy), zwinięty, potem wylozyc je w naczyniu, zalać beszamelem i posypać wierzch serem
  • Odpowiedz