Wpis z mikrobloga

@BooB: tak z ciekawości, co mają telefony od google albo w sensie w czym są lepsze od powiedzmy xiaomi, samsunga czy nie wiem, oppo? Używam iphone od 5 lat i nie orientuje sie w androidowych smartfonach, a ciekaw jestem
@HIMARS: Tak, ale wszystko w pewnym stopniu tutaj płynniej działa, jest sporo fajnych dodatków które maja tylko pixele, regularne aktualizacje i wprowadzanie nowych funkcji itd
@nocny-mirek: Mnie kosztował 649 euro, w gratisie słuchawki Google pixel buds pro wartości 219 euro które mam zamiar sprzedać do razu, czyli liczę że 2400-2500 koszt samego telefonu. Co ciekawe gratis dali tez etui wartości chyba 20 euro.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nocny-mirek: no kwestia wyboru, jeśli ktoś używa telefonu sporadycznie to bez sensu przepłacać, jeśli ktoś jak ja używa telefonu dość dużo to jednak wolę zapłacić więcej niż się męczyć i narzekać ¯\_(ツ)_/¯
nie orientuje sie w androidowych smartfonach,


@HIMARS: duża część tych chińskich telefonów jak xiaomi poco opo redmi coś tam ma własne nieudolne nakładki na androida z reklamami właśnie i jakimiś śledzącymi gównami. Taki pixel ma czystego androida, ja mam też telefon motoroli i tam również jest czysty android. Oprócz tego chyba Asus i Nokia ma również telefony z czystym androidem. Moja motorola moto g60 za 1300 zł na prawdę świetnie śmiga
@HIMARS:

w sensie, roznica jest taka, ze pixel nie ma tego calego gowna od producentow fabrycznie zainstalowanych aplikacji autorskich?

Niezupełnie. Ma kilka własnych ficzerów, rewelacyjną optymalizację i aktualizacje w pierwszej kolejności, nieraz pół roku przed innymi, a i ma też bardzo dobrą kamerę.
Za drogo niestety. Nie zamierzam płacić za pudełko do dzwonienia wiecej, niż 1500 zł. A szkoda, bo czysty android kusząca opcja.


@nocny-mirek: Kilka marek sprzedaje telefony z czystym Androidem. Nie wiem czy Nokia jeszcze to robi, choć jej nie polecam, bo się totalnie zepsuli, ale realme, który robi dość dobre telefony i dość tanie to ma w niektórych modelach czysty Android.
@BooB: Przez 4 lata miałem Xiaomi Mi Mix 2s (z 2018 roku) i korzystałem z romu od Xiaomi (EU). Jak skończyło się wsparcie (czyli jakieś 2 lata temu?) to siedziałem na romie Pixel Experience - nawet update do androida 13 dostałem. Oba romy były całkiem okej i nie mogę narzekać, nigdy nie miałem problemu - może z tego od Xiaomi korzystałem jeszcze jak działał poprawnie ( ͡° ͜ʖ ͡