Wpis z mikrobloga

Ile godzin dziennie spicie? Ogólnie to zastanawiam się czy mam problemy ze snem, gen krótkiego snu czy za bardzo się faszeruje światłem niebieskim (informatyka here, przed kompem takie 4-8h (czasem nawet więcej) dziennie+telefon). Z reguły 4-5h snu i kawka z rana w zupełności mi wystarczy na cały dzień pracy (studia+własne projekty). Po przespaniu 9-10h czuje się wręcz fatalnie, ciężej mi się skupić i zebrać niż jak po 4h. Ewentualnie po jakimś wielogodzinnym ciężkim wysiłku fizycznym potrzebuje te max 8.
#studbaza #studia #informatyka #it #sen #pytanie
  • 7
@Maklerino1244: lepiej spać te 7,5h, staraj się łapać światło rano i ograniczyć wieczorem - nawet głupi półgodzinny audiobook w ciemności może pomóc. Za chwilę zmiana czasu, więc dobra okazja, aby pokusić się o regularność i potem się jej trzymać! Może też za mało fizycznej aktywności w ciągu dnia albo obciążenie umysłowe nie jest jakieś przesadnie intensywne?
@dragon7: uwaga podaje hasło: niebieskie światło.
A tak na serio to tryb nocny warto odpalić na kompie po zajściu słońca. Wtedy łatwiej będzie zasnąć zaraz po odejściu od kompa. Sport / ruch też jest mega ważny - nie dość że poprawia Ci się krążenie krwii to jeszcze się dotleniasz i odpoczywają Ci oczy. IMO warto o to zadbać, bo przed kompem pewnie jeszcze spędzisz kilkadziesiąt ładnych lat, a wzrok i generalnie