Wpis z mikrobloga

Ostatnio podawałem, że MS z XGP ma około 3mld USD zarobków(oczywiście to nie kasa na czysto) tymczasem Phil potwierdza, że XGP na obecną chwilę zarabia z samego XGP i nie dokłada nic a nic do tego interesu jak to lubią niektórzy ze strony niebieskiej manipulować ¯\_(ツ)_/¯ Tak te 4PLN to kropla w morzu ze strat...Dalej większość płaci pełną kwotę.
Przy okazji niedługo będzie droższy XGP, ale to też każdy jest świadomy w końcu gry ActiBlizz wymagają tego poświęcenia ( ͡ ͜ʖ ͡)

Phil Spencer confirms at WSJ Live that Xbox Game Pass is profitable for Microsoft. It's around 15% of gaming revenues for Microsoft
"I think it will stay in that 10-15% of our overall revenue, and it's profitable for us."

https://twitter.com/tomwarren/status/1585341602012499969
#ps5 #ps4 #xbox #xboxseriesx #xboxone
  • 20
@Jestemkoksupotezny: Przecież to są pudrowane wyniki. Na pewno nie uwzględniają utraconych zysków z niesprzedanych kopii gier które by normalnie sprzedali w gamepassie. Usługa się spina finansowo to wiemy nie od dzisiaj, ale jak spojrzysz szerzej to za najlepszy kwartał Xboxa nie odpowiada gamepass tylko zarobek na sprzedaży Xbox Series S.

No i na pewno w wyniku gamepassa nie uwzględniają kosztu gier first-party ani kosztów przejęcia studiów. To że usługa się spina
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: Chyba Ty ich nie rozumiesz jasno wynika tutaj, że MS zarabia i podwyżka ceny XGP wraz z przejęciem ActiBlizz to oczywistość i jeszcze więcej zacznie zarabiać. Oczywiście, że rynek PC bardziej się teraz rozwija z XGP, bo przecież rynek jest ograniczony i praktycznie już max uzyskali z tych co chcą mieć ten abonament na Xbox. Teraz pójdą w PC+Mobilne, bo firma King robi mobilne gry + zapowiedziany AOE mobilny to
@Jestemkoksupotezny: To sobie stawiaj, szkoda że Phil Spencer nie stawia. To że gamepass jest zyskowny nic nie znaczy, trzeba byloby porównywać to z jakąś estymacją potencjalnej sprzedaży kopii gier gdyby nie gamepass itd. Microsoft na pewno ma takie analizy.

No ale jak na ostatnią siłę w branży to fajnie że oddychają( ͡° ͜ʖ ͡°)

A twoja radość z podwyżek jest po prostu nie zdrowa, ale fanboje już
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: Nie zdrowa? Logiczne, że wraz z jakością w tym gry ActiBlizz musi cena pójść w górę. Zauważ, że po Beth cena się zbytnio nie zmieniła. Teraz idealna okazja wyrównać. Pamiętaj, że Sony z automatu też da w górę, bo niby dlaczego ma was lepiej traktować ( ͡º ͜ʖ͡º) Bardzo dobrze, że są w tyle zawsze to + do walki o kolejne przejęcia, a po ActiBlizz
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: Nie wiem ile zarabiasz, ale ja kupuje gry w premierę za pełną cenę i płace za XGP pełną kwotę ( ͡° ͜ʖ ͡°) uważam, że obecna cena XGP za to co oferuję jest po prostu śmieszna. Byle jaki abonament typu Netflix kosztuje więcej niż zwykły XGP. Sorry, ale do XGP wlatują czasami w miesiącu gry warte ponad 1000zł gdzie abonament kosztuje śmieszną niską kwotę ¯\_(ツ)_/¯ To
No i na pewno w wyniku gamepassa nie uwzględniają kosztu gier first-party ani kosztów przejęcia studiów.


@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: a czemu mieliby uwzględniać? Ten content tylko w Game Pass jest/będzie dostępny, żeby koszty tam wrzucać? Retail nie działa?

Na pewno nie uwzględniają utraconych zysków z niesprzedanych kopii gier które by normalnie sprzedali w gamepassie.


XD

podwyżka ceny XGP wraz z przejęciem ActiBlizz to oczywistość i jeszcze więcej zacznie zarabiać


@Jestemkoksupotezny: cieszenie się,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
cieszenie się, że korporacja zacznie więcej zarabiać


@Poroniec: Ja mam motyle w brzuchu na myśl, że multimilionerzy dorobią się jeszcze bardziej () Już nie mogę się doczekać, aż wyjdzie generacja konsol bez napędu, wtedy moje serce będzie najbardziej uradowane na myśl o ich grubnących portfelach.
Taaaa..

Lekka podwyżka powiedzmy, że jest zrozumiała bo w ostatnim czasie wiele usług subskrybcyjnych podnosi swoje ceny no i