Wpis z mikrobloga

Czemu za każdym razem jak wspomni się polakowi o tym jak wyglądała systemowa dyskryminacja Ślązaków po wojnie przez polskich komunistów to bardzo często reaguje on agresją słowną? Przecież tu nawet nie chodzi o jakieś przepraszanie czy urazę ale po prostu stwierdzenie historycznego faktu. Podobnie zresztą sytuacja wygląda z tematem obozów koncentracyjnych gdzie trzymano i Ślązaków i akowców i Niemców. Dlaczego Polacy boją się tych tematów. Przecież Niemcy jakoś otwarcie potrafią powiedzieć że jest im wstyd za swoich przodków i było minęło. #pytanie #patriotyzm #polska #slask #historia
United - Czemu za każdym razem jak wspomni się polakowi o tym jak wyglądała systemowa...

źródło: comment_1666810576cnOSkquy7WE8DB8NyhsWER.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hasiomaszkietnik: Ehhhh, a jak by tak Niemiec albo Ivan sie wypowiedzieli negatywnie o polskim języku to by była afera na całe social media. Kocham podwójne standardy ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@United: Zawsze mogą powiedzieć, że to komuchy zrobiły. Z drugiej strony polski rząd przeprosił za "akcję Wisła", którą też przeprowadzili komuniści.
Ja mam nadzieję, że w 2023 w roku Korfantego przeproszą za doprowadzenie do jego śmierci.
  • Odpowiedz
@United: Wydaje mi się, że z kilku powodów, kolejność przypadkowa.
1. Ryba psuje się od głowy. Nawet kiedy na szczeblu centralnym od niedawna są jakieś upamiętnienia tragedii górnośląskiej to mówi się tylko o wywózkach do ZSRS, a nie obozach w Polsce. Większość Polaków nad nic nie wie o żadnych obozach.
2. Polacy wbrew obiegowej opinii mają nieprzepracowaną własną historię. Tematy trudne, zwłaszcza współczesne pomijane lub upraszczane są w dyskursie publicznym jak i edukacji powszechnej. To jest dla mnie najbardziej niezrozumiałe, bo wielkiej tysiącletniej historii nie powinno zagrażać kilka rys XX wieku.
3. Polska była mesjaszem narodów jak Słowacki wielkim poetom był. Tu się cierpi od zaborców i totalitaryzmów, a nie staje po stronie kata.
4. To nie Polacy to komuniści, tak jak Krzyżacy, Prusacy i naziści nie byli Niemcami.
5. Ślązacy to ukryta opcja niemiecka, którym nie można ufać. Kiedy podnoszą tematy historyczne zwłaszcza trudne dla Polski to na pewno
  • Odpowiedz