Wpis z mikrobloga

Czemu za każdym razem jak wspomni się polakowi o tym jak wyglądała systemowa dyskryminacja Ślązaków po wojnie przez polskich komunistów to bardzo często reaguje on agresją słowną? Przecież tu nawet nie chodzi o jakieś przepraszanie czy urazę ale po prostu stwierdzenie historycznego faktu. Podobnie zresztą sytuacja wygląda z tematem obozów koncentracyjnych gdzie trzymano i Ślązaków i akowców i Niemców. Dlaczego Polacy boją się tych tematów. Przecież Niemcy jakoś otwarcie potrafią powiedzieć że jest im wstyd za swoich przodków i było minęło. #pytanie #patriotyzm #polska #slask #historia
Pobierz United - Czemu za każdym razem jak wspomni się polakowi o tym jak wyglądała systemowa...
źródło: comment_1666810576cnOSkquy7WE8DB8NyhsWER.jpg
  • 7
@United: Zawsze mogą powiedzieć, że to komuchy zrobiły. Z drugiej strony polski rząd przeprosił za "akcję Wisła", którą też przeprowadzili komuniści.
Ja mam nadzieję, że w 2023 w roku Korfantego przeproszą za doprowadzenie do jego śmierci.
@United: Wydaje mi się, że z kilku powodów, kolejność przypadkowa.
1. Ryba psuje się od głowy. Nawet kiedy na szczeblu centralnym od niedawna są jakieś upamiętnienia tragedii górnośląskiej to mówi się tylko o wywózkach do ZSRS, a nie obozach w Polsce. Większość Polaków nad nic nie wie o żadnych obozach.
2. Polacy wbrew obiegowej opinii mają nieprzepracowaną własną historię. Tematy trudne, zwłaszcza współczesne pomijane lub upraszczane są w dyskursie publicznym jak