Wpis z mikrobloga

Konfedepisowcy już lamentują, bo po ostatnim sondażu dotarło do nich, że przyszłym premierem będzie, nie kto inny jak Pan Donald Franciszek Tusk

Z tej okazji przypomnę tylko kilka zasług byłego Pana Premiera.

- Polska największym beneficjentem w UE w latach 2007 - 2014
- Odpolitycznienie prokuratury
- Likwidacja OFE
- Mimo światowego kryzysu od 2007 do 2014 roku przybyło ponad 1.8 mln miejsc pracy.
- Wzrost PKB w latach 2008–2014 wyniósł 24%, gdzie średnia unijna to 0,7%
- Wyrównanie wieku emerytalnego
- Niska inflacja
- Polska poszła do góry o wiele miejsc w rankingach wolności mediów czy gospodarczych, rozwijaliśmy w praktycznie każdym aspekcie
- Uproszczenie procedury zakładania działalności gospodarczej (niestety na białorusi dalej prościej xd)
- Kolej, orliki, place zabaw dla madek
- Coś dla pisowców, wzrost minimalnego wynagrodzenia o ponad 50% nie mając przy tym 20% inflacji xD

Warto również wymienić czego nie zrobił:

- Brak 500+, 13 14 i innego gówna
- Brak upolitycznienia SN, TK, Prokuratury
- Nie pokłócił ze wszystkimi sąsiadami
- Nie zablokował ogromnych środków z UE
- Brak szamba w tvp
- Brak tak wielkiej korupcji i nepotyzmu

Wymieniać można długo, ale kto by to przeczytał.
Może Polska nie stała się drugimi niemcami przez te kilka lat jego rządów, ale nie wymagajmy niemożliwego.

Patrząc na to wszystko, nie wiem jakiego intelektualnego fikołka trzeba zrobić, żeby porównywać PO do PiS xD

#neuropa #bojowkadonaldatuska #bekazlewactwa #bekazkatoli #bekazpisu #bekazkonfederacji #polityka
V.....e - Konfedepisowcy już lamentują, bo po ostatnim sondażu dotarło do nich, że pr...

źródło: comment_1666778870nLkR7bWbN8OkG0meKxzxN4.jpg

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to trochę im słabo wyszło i z mojej perspektywy sposób co do tego jak podeszli do tego tematu był kontrowersyjny. Pomimo tego, że jestem za wyrównaniem wieku, to jednak doprowadził do podniesienia wieku emerytalnego na niekorzyść mężczyzn a nie wyrównania ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tatiagla: zrobili to co trzeba zrobić żeby choć trochę uratować nasz system emerytalny. A pisowcy to oczywiście popsuli, jak niemal wszystko.
  • Odpowiedz
@rafal-heros:
"zielona wyspa bo inwestycje w budowlance na euro na kredyt i za pieniądze z UE"

Dokładnie, gdyby nie miliardy z UE i inwestycje związane z Euro2012, to cały kryzys powstały przez głupszych od młotka hamburgerów i ich kredytów wysokiego ryzyka "Subprime" dotknąłby Polskę tak, że byśmy srali pod siebie, a tak inwestycje się nie zapadły i PKB poszybowało w górę. Generalnie cała ta "Zielona wyspa" to był zupełny przypadek,
  • Odpowiedz
@Vosemite: Jestem antypisowcem, ale niestety za Pana Donalda odpoweidź Polski w temacie czołgów dla Ukrainy brzmiała by tak "Nie będziemy Polski pchać do wojny z Putinem trzeba rozmawiać, bo tak robi Sholz i Sarkozy" xD

Wolę #!$%@?ą gospodarkę niż ruskie czołgi w kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vosemite: Coraz głupsze te wysrywy są. Serio? Likwidacja OFE to zasługa? To jeden z największych scamów w historii, wychędożenie Polaków bez mydła, a wolne sądy stwierdziły, że to legalne. A ten wzrost PKB to chyba instytut danych z dupy. Ciekaw jestem ile płacą za pisanie takich durnot w necie, serio.
  • Odpowiedz
@garbaty33: Nie zamierzam bronić pisu ale czuję, że wynik lat 2020-2022 z PO na czele mielibyśmy podobny. Przecież oni również poparli lockdowny i pewnie wzorem ich koordynacji byłby zachód, który działał ostrzej przeciw COVID. Oznaczałoby to dla Polski większe przyduszenie gospodarki oraz nieuniknione rozdawnictwo w ramach tarcz. Byłoby mniej socjalu ale wzrost inflacji i tak byłby pewny. Też nie wiadomo jak poradziliby sobie z polityką energetyczną w dobie wojny ukraińskiej.
  • Odpowiedz
zrobili to co trzeba zrobić żeby choć trochę uratować nasz system emerytalny. A pisowcy to oczywiście popsuli, jak niemal wszystko.


@SkrytyZolw: wystarczyloby faktycznie zrównać kobietom wiek emerytalny do mężczyzn a nie podnosic wszystkim. Wtedy mieliby moje uznanie za ten ruch bo system emerytalny faktycznie wymaga reform.
  • Odpowiedz
Nie, nie zamierzam się irytować poziomem tego typu dyskusji. Powiem tylko tak: wykopki lubią się wyśmiewać ze starych bab, które, co o nich mówić, bez względu na to, czy lemingi lub mohery, to przynajmniej są konsekwentne w swoich przekonaniach. W przeciwieństwie do zgromadzonych tutaj. Potem za 8 lat obrót o 180 stopni, czy już wystarczą 4?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vosemite: aha czyli prezes firmy nie odpowiada za to że główny kontrahent ma z naszą firmą jakiś problem i się wycofuje ze współpracy? Jego wypowiedzi gdzie miał wywalone na UK której notabene nie podobała się polityka pod niemcy w dużej mierze odpowiada za to właśnie Tusk. Jeśli ma kandydować tutaj to pis ma moje poparcie i myśle że dzięki temu jeszcze wiele innych głosów które by nie mieli bez jego
  • Odpowiedz
Jeśli ma kandydować tutaj to pis ma moje poparcie i myśle że dzięki temu jeszcze wiele innych głosów które by nie mieli bez jego powrotu.


@Sisal: Całe szczęście lduzi opozycji jest więcej niż kryptopisowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie, nie zamierzam się irytować poziomem tego typu dyskusji. Powiem tylko tak: wykopki lubią się wyśmiewać ze starych bab, które, co o nich mówić, bez względu na to, czy lemingi lub mohery, to przynajmniej są konsekwentne w swoich przekonaniach. W przeciwieństwie do zgromadzonych tutaj. Potem za 8 lat obrót o 180 stopni, czy już wystarczą 4?


@Franek_z_fabryki_firanek: Konskwentnie popieram Pana Donalda Franciszka Tuska.

A te gadki jak to co 8
  • Odpowiedz