Wpis z mikrobloga

@Bumelante: Ale wiesz że to średnia na uop, a nie na działalności gospodarczej, gdzie odpowiadasz całym majątkiem, nie? To policz średnią na kontrakcie w Niemczech, czy w UK, to okaże się że specjalista to bierze po 700 funtów dniówki, a nie 1500 zł xD
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: spoko, pewnie zapomniałem cię dodać. Już to nadrobiłem bo widzę, że odklejka mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tu nie chodzi o niskie koszty życia, czy patrzenie na to ile zarabia przeciętny polak, tylko zwyczajnie daje ci to dobry poziom życia więc nie wiem po #!$%@? przeliczasz to na euro. Być może to ty pisałeś kiedyś ten komenatrz, że 40k na miesiąc to mało i dobrze by
  • Odpowiedz
Czyli dobrze płatny programista to 30k na fakturze, biorąc pod uwagę ryczałt i 18 dni roboczych na miesiąc, czyli 30 dni nieświadczenia usług na rok (l4/urlop), to wychodzi 21k-21,5k na rękę miesięcznie. To znaczy dobrze zarabiać w 2022 roku?


@RapIArbuzy: Tak mi się wyjdę, każdemu życzę aby mógł dojść do takiego poziomu i żyć sobie na luzie.
W sumie nota bene to powinien być standard życia dla każdego mieszkańca na Ziemi.
  • Odpowiedz
@promatiq: Globalna, w końcu jesteś specjalistą na każdej szerokości geograficznej, prawda? COL w twoim miejscu zamieszkania nie ma znaczenia. Rzuciłbym ci nazwy firm, nawet z Polski, to powiesz że to sama topka, ale przecież specjalista to nie jest tylko doświadczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dużo zaniżając, bo jednak stawka Londyńska na kontraktach, czy z high col rejonów w USA jest mało możliwa w Polsce, więc załóżmy globalną
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: Tylko w UK zapłacisz z tego nawet po 50% podatku łącznie zamiast trochę ponad 12% na ryczałcie. Z tym że stawki specjalistów to są ciekawsze, w londynie wyrwiesz 1200 GBP dniówki i pewnie nawet więcej bo to z losowej oferty co widziałem ostatnio więc pewnie nie sufit.
W polszy jak ogarniesz 800 EUR/dzień to masz to samo na ryczałcie.
Oczywiście w obu przypadkach nie są to łatwe posady do zdobycia
  • Odpowiedz