Wpis z mikrobloga

Jakieś rady przed zaczęciem przygody z Demon Souls? Niby znam gry od From Software ale ostatni raz grałem na ps3, gdzie niezbyt wiele rozumiałem z tej gry i poza samouczkiem daleko nie zaszedłem, więc to będzie pierrwsze podejście po kilku latach, planuje grać magiem, nie wiem czy też jest op jak w innych częściach, jak oceniacie poziom trudności w stosunku do innych gier od FS?
#darksouls #demonssouls #fromsoftware #gry #ps3 #ps5 #ps4 #bloodborne
  • 7
@malyyoda: Magia w demonach to jeszcze wiekszy easy mode niz w innych częściach. Same demony są jednak jedną z tych łatwiejszych części, ale tylko wtedy jak wiesz co robisz. W grze wystepuje system tendencji świata i postaci, od którego zależy trudność gry. Poczytaj sobie o tym, jeżeli chcesz sobie ułatwić/utrudnić przejście.
@lalalama: mało giń (w ludzkiej formie), bo robi się trudniej, gdy giniesz. Gdy ubijesz bossów i nie giniesz, robi się łatwiej. Na tym polega tendencja świata w najprostszym ujęciu, bo gra tego nie tłumaczy. W ludzkiej formie jest ryzykownie ginąć, bez ludzkiej formy masz mniej żyćka.

Od tendencji zależy też pojawienie się jakichś NPC-ów lub odblokowania nazwijmy to drzwi. Ale to bardziej ciekawostki.

Generalnie gra jest łatwa jeśli jesteś obeznany z
@malyyoda: Graj i ciesz się ładną grafiką i super klimatem, bossowie nie są ciężcy, jedynie dojście do nich może być czasem problematyczne, nie śpiesz i eksploruj powoli lokacje.
@malyyoda: po każdym zabiciu bossa możesz się zabić w głównym hubie, robiąc magika z wysokich schodów i wtedy nie ma kary za śmierć.
Brzmi głupio ale granie w soul form jest dużo lepsze, bo przeciwnicy Cię mniej wykrywają xd