Wpis z mikrobloga

2471 + 1 = 2472

Tytuł: Droga
Autor: Cormac McCarthy
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★
Tłumacz: Robert Sudół
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 268
Forma książki: książka
Początek był mało ciekawy, nie jestem bardzo wybredny, ale myślałem o porzuceniu czytania. Później nawet trochę się wciągnąłem. Fabuła ogólnie jest dość prosta i przewidywalna. W tej dość krótkiej książce jest pewnie 100 stron zbędnych opisów, mimo że są całkiem niebrzydkie, nie zaprzeczę. Ckliwe i niczego niewnoszące dialogi między ojcem i synem to norma w tej książce. Mądrości życiowe z tej książki to coś w stylu Paulo Coelho.
Jestem trochę zawiedziony, miałem większe oczekiwania. Nie polecam i nie zniechęcam.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #literaturapieknabookmeter
Czlowiekiludz_zarazem - 2471 + 1 = 2472

Tytuł: Droga
Autor: Cormac McCarthy
Gatunek:...

źródło: comment_1666731670c3sR5jD9egV8eE87WxiE6D.jpg

Pobierz
  • 12
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.2 / 10) (22 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-11-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 268
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-04-03 - Użytkownik polduan ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-01-16 - Użytkownik KaczuszkaSpodDzbanuszka ocenił
@Magnolia-Fan Ja np. również uważam, że film wyszedł lepiej od książki.

Sama książka napisana w bardzo specyficzny sposób (chodzi o język, sposób pisania). Ale ma świetny i mocny klimat. Bardzo, bardzo mi się podobała. Choć początek może odrzucić.

Natomiast autor tego postu... Naprawdę? "100 stron zbędnych opisów, ckliwe dialogi, które nic nie wnoszą, mądrości w stylu Coelho..."? Jejku. Chyba czytaliśmy inne książki :D
Sama książka napisana w bardzo specyficzny sposób (chodzi o język, sposób pisania). Ale ma świetny i mocny klimat.


@JanNowak: właśnie chodzi o to, że to postapo przedstawione w bardzo kameralny sposób, nie ma Mad Maxa, nie ma plastycznych opisów paskudztw, bo od takich miejsc trzeba od razu uciekać, sama komunikacja między bohaterami ograniczona do minimum, bo samo życie zostało ograniczone do podstawowych czynności umożliwiających przeżycie. To moim zdaniem decyduje o sile