Wpis z mikrobloga

Dziś opowiem Wam o starym szpitalu w Oleśnie.
Szpital św. Anny w Oleśnie został zamknięty pod koniec lat 90. Od tamtej pory został porzucony praktycznie z całym wyposażeniem. Z czasem zaczęły powstawać opowieści o duchach zmarłych pacjentów, poruszających się przedmiotach i różnych innych zjawiskach paranormalnych. Na blogach, forach i różnych stronach internetowych, a nawet w mediach tradycyjnych zaczęły pojawiać się relacje osób, które doświadczały na własnej skórze różnych niewyjaśnionych zdarzeń z tego szpitala. Budynek z czasem zyskał sławę w całej Polsce. Stał się jednym z ulubionych miejsc miłośników grozy, duchów i horrorów. Bardzo dużo osób chciało sprawdzić, czy w tym szpitalu rzeczywiście straszy.

Może to się wydawać troszkę dziwne, ale obecnie w miejscu starego szpitala znajduje się… supermarket z zabytkową kaplicą. Powiat oleski sprzedał w 2007 roku budynek starego szpitala w Oleśnie za 351 tysięcy zł biznesmenom z Katowic i Sosnowca. Cena była niska, ponieważ nabywcy zobowiązali się do zachowania historycznej, monumentalnej bryły budynku. Później jednak zmienili zdanie, rozebrali wszystko prócz kawałka frontowej ściany i zbudowali supermarket.

Wraz z zamknięciem XIX-wiecznego szpitala św. Anny pod koniec lat 90. kaplica św. Franciszka będąca integralną częścią szpitala zaczęła podupadać i niszczeć. Były nawet plany na jej wyburzenie, jednakże w 2009 r. wpisano ją do rejestru zabytków. Inwestor miał ograniczone możliwości przebudowując XIX-wieczny obiekt na supermarket i kaplicę musiał zostawić, tym samym kaplica znajduje się za ścianą sklepu w tym samym budynku.

Link do znaleziska tradycyjnie znajduje się Tutaj

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.

Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #ciekawostki #historia #podrozujzwykopem
nightmeen - Dziś opowiem Wam o starym szpitalu w Oleśnie.
Szpital św. Anny w Oleśnie...

źródło: comment_1666710597aG1GUP9o0Arf0F3JVO0nOG.jpg

Pobierz
  • 93