Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: były posiadacz Kappy 2.4JTD polifta here, 3 lata razem, sprzedana w 2018 czy tam 2019.
Dostępność części w skali od 1 (dramat i tragedia) do 10 (dostępne wszystko od ręki w 24h) oceniłbym na maksymalnie 4. Maksymalnie. I to na tamten moment. Sprzedana właśnie m.in. z tego względu, a w sumie to głównie z tego względu.

Wołam też @Krzemol, coś na ten temat powie jako posiadacz bliźniaczej AR166.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: z pamięci z czym miałem problem żeby dostać, przez lata trochę zapomniałem juz:
- łożyska tył
- czujniki ABS (ale opracowałem patent na dosztukowanie z innego auta xD)
- tuleje wahaczy tył
- wahacze przód
- zamki drzwi padają jak muchy, nowe niedostępne albo zaporowo drogie

Jak chcesz auto weekendowe, do dłubania, to spoko. R5 brzmi pięknie, a auto jest niesamowicie wygodne. Audio tragiczne, ale da się zrobić, żeby było
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: Jak chcesz kombi do psa a nie gruza do utrzymania to nic się lepiej nie sprawdzi niż octavia w kombi. Do bagażnika wchodzą spokojnie trzy psy po 25-30kg i źle im nie jest. Z autopsji. W sumie też zależy jak długa trasa. Tanie, średnio wygodne, ale spokojnie da radę.
@EnderWiggin:

Octavia I albo II. Albo coś z grupy VAG. 1.6MPI

Problem jest taki, że mieszkam we Francji i łatwiej kupić w210 bez grama rdzy niż znaleźć coś z powyższych
No i jeśli to zwykły mułek to koniecznie automat
@tpvddd:

- łożyska tył

- czujniki ABS (ale opracowałem patent na dosztukowanie z innego auta xD)
- tuleje wahaczy tył
- wahacze przód
- zamki drzwi
Co ciekawe, sprawdziłem u siebie i poza tymi zamkami wszystko jest normalnie dostępne
Polecam najpierw usiąść za kierownicą w Kappie. Jeśli masz 150 cm wzrostu albo lubisz jeździć w kucki, to będziesz zadowolony. Samochód ma chyba najgorszą pozycję za kierownicą we wszechświecie przez mocno wsuniętą i przechyloną kierownicę. Z ulgą przesiadłem się do innego samochodu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Poza tą niedogodnoscią jeździ się Kapcią cudownie. Jest mięciutka, ale prowadzi się lekko i pewnie. Części oczywiście brakuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: łożyska tył w polifcie to jeszcze coś dostaniesz, przedlift miał problem. Tuleje wahaczy tylnych też był problem, ale za to w polifcie, ciężko było o którąś tam tulejkę. Czujniki ABS - ciężki temat, nie mam pojęcia gdzie znalazłeś :o
Wahacz przód do polifta 3 lata temu był jeden, w ASO, w Niemczech XD żadna hurtownia mi nie była w stanie pomóc to ogarnąć..
@tpvddd: no właśnie wszystko jest w zamiennikach
Jedynie nie wiem ile tych tulejek jest, może nie ma wszystkich.
A wahacze przednie w ogóle bez problemu.
Może coś się poprawilo.
Chociaż to samo było z częściami kiedyś do AR. W Polsce nigdzie niedostępne i wszyscy płakali a we Francji bez problemu