Wpis z mikrobloga

@theicecold: to nie jest zadna teza, a ja nie pisze pracy naukowej tylko komentarz na wykopie, w popkulturze istnieje stereotyp, ze w usa w komunikacji miejskiej jezdza glownie biedni, czy jest prawdziwy? nie wiem bo nigdy nie bylem w usa, jezeli tam mieszkasz to mnie popraw i napisz o swoich doswiadczeniach
Nie mogę znaleźć żadnych statystyk odnośnie zamożności uczestników komunikacji miejskiej


@theicecold: 5 sekund szukania w google i wyszlo mi cos takiego, amerykanin pisze o wrazeniach z polski i porownuje z usa, atlanta, dalej mozna mowic o tym, ze to stereotyp, bo nie sa to badania naukowe, no ale sprawdza sie to co mowilem
http://odkrywajacameryke.pl/2016/10/okiem-amerykanina-polska-lepsza-usa-vol-3.html

W Atlancie nie da się funkcjonować bez samochodu. Mamy wprawdzie MARTĘ (system komunikacji publicznej), ale ona nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kfiatek_na_parapecie: co za bzdura. Jeździłem komunikacją w Atlancie, Nowym Jorku, San Francisco i w kilku mniejszych miastach. Komunikacją jeżdżą wszyscy, nie tylko najbiedniejsi.

W szczególności w Nowym Jorku.

A te rewelacje odnośnie MARTY to już abstrakcja. Byłem tam kilka razy, przejazd z lotniska do centrum bez najmniejszych problemów (no może poza faktem, że obsługa MARTA na lotnisku zazwyczaj nie mówi po angielsku xD).

Cable car też się przemieszczałem, bo nie chciało
@brck89: od lat w amerykanskich filmach komunikacja miejska przedstawiana jest jako coś czego jezeli mozesz to unikaj, gdyz nie jest w dobrym stanie, byc moze to przesada amerykanskich tworcow, a byc moze nie, nie wiem¯\_(ツ)_/¯
tak jak mowilem, odnosze sie do stereotypu, a wszyscy wiemy jakie sa stereotypy.
w cywilizowanym kraju nie ma takiej patologii.


@MilionoweMultikonto:
Czyli, krótko mówiąc, nie ma na tej planecie cywilizowanych krajów. Zachód Europy i USA, to jest dzicz jakiej w Polsce nie widziałem całe życie. Nawet w Japonii musieli zrobić osobne wagony w metrach dla kobiet i mężczyzn, bo obmacywali dzikusy kobiety.