Wpis z mikrobloga

Minął rok z Wanikani. Styczność z blisko 400 kanji, realna znajomość to pewnie bardziej 300 niż 400. Ogarnąłem jakieś 1/5 materiału i szacunki mówią o tym, że skończę go w listopadzie 2026, choć pewnie to się jeszcze przesunie na 2027. Gdy korzystam z opcji powtarzania spalonych elementów (których mam ponad 600) to zdarza się, że coś mylę albo nie znam odpowiedzi. Ogarnąłem wczoraj że jest opcja wskrzeszania ich, to z niej korzystam (można go spalić z powrotem w dowolnej chwili), wtedy taki element spada na sam dół progresu.

Strona mocno przydaje się również do szlifowania angielskiego, w którym mam spore braki, więc to dwie pieczenie na jednym ogniu.
#japonski #jezykjaponski #naukajezykow
tamagotchi - Minął rok z Wanikani. Styczność z blisko 400 kanji, realna znajomość to ...

źródło: comment_1666611639HqCSju0LR9HD6slvy7p5nT.jpg

Pobierz
  • 5
@feless: wadą jest programowanie mózgu kolorami. Mimo że umiem na coś odpowiedzieć na Wanikani, w rzeczywistości mogę nie znać tego znaku jak go gdzieś zobaczę. Często też w odpowiedzi bazuję na tym, czy ten znak jest lub nie na levelu, na którym jestem, bo ogarniam zbiór danego levelu i wiem czego się spodziewać, co czasem bywa mylące gdy pojawi się podobny znak ze starszego poziomu. Wadą jest brak ilustracji do kojarzeń
@tamagotchi: Byłem ciekaw czy wspomnisz o kluczach i mnemonice, dlatego że osobiście też wydają mi się zbyteczne. Zawsze mnie zastanawia czy szybciej zapamięta się po prostu 2000 znaków czy 2000 historyjek do znaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)