Wpis z mikrobloga

Polacy odkryli starożytną świątynię pod kościołem w Dalmacji. Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/6873099/polacy-odkryli-starozytna-swiatynie-pod-kosciolem-w-dalmacji/

Starożytną, monumentalną świątynię sprzed ok. 2 tys. lat odkrył polsko-chorwacki zespół pod XVIII w. kościołem w Danilo (Dalmacja), na terenie dawnego rzymskiego miasta Ridit. Namierzona budowla ma masywne mury i prostokątny zarys. Na obrazach uzyskanych dzięki georadarowi widoczne jest obramowanie wejścia, zdaniem naukowców, najprawdopodobniej w formie reliktów kolumnady.

Każdego kto chciałby zostać wywołany przy okazji dodawania kolejnych znalezisk, zachęcam do zaplusowania pierwszego z komentarzy.

--------------------- WSPIERAJ I PRENUMERUJ ARCHEOLOGIĘ ŻYWĄ! ------------------

#archeologiazywa #starozytnosc #chorwacja #imperiumromanum #swiatnauki #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #nauka #archeologia #gruparatowaniapoziomu #historia #ciekawostkihistoryczne
ArcheologiaZywa - Polacy odkryli starożytną świątynię pod kościołem w Dalmacji. Link ...

źródło: comment_1666602627fcp9DsiorrNjs1uT0KfNfA.jpg

Pobierz
  • 6