Wpis z mikrobloga

Jakiś tam anonim - co nie sprzedaje książek wyjaśnia dlaczego Polska nie powinna inwestować we flotę jak Ukraina

wołam @wolskiowojnie by się do edukował ,przestał przepisywać foldery reklamowe PGZ i innych firm zbrojeniowych, przestał lobbować na niekorzyść polskiego podatnika

Wincyj Wincyj Wincyj siana -na wojsko , nigdy za mało

#polska #wojsko #wojskopolskie #marynarkawojenna #geopolityka #bartosiak #wolski
nobrainer - Jakiś tam anonim - co nie sprzedaje książek wyjaśnia dlaczego Polska nie ...
  • 16
@Maszyb:
Nice try który pomija mały szczegół:



































@wolskiowojnie: dobra, dałeś same pozycje dotyczące sił pancernych w dyskusji o marynarce. Jak odniesiesz sie do mojej kwestii z innego posta:

mnie fascynuje całkowicie wybiórcze argumentowanie przy tej dyskusji. Z jednej strony NATO na pewno nam pomoże i nie musimy sie martwić o nic, trzy godzinki po wybuchu wojny i dywizja amerykańska jest u nas.

Z drugiej strony MUSIMY miec potężną marynarkę do ochrony żywotnych (xD) interesów na morzu, bo co,
@Mowi:

: tak nie bardzo,


To odsłuchaj. Komandor dokładnie to tłumaczy na filmie. Jakbyś odsłuchał (i odcinka "Po co nam fregaty rakietowe") to byś wiedział. Pisze serio. Nie widzę powodów pisania elaboratu dlaczego się mylisz i kręcisz sam sobie chochoła w dyskusji z którym ty sam walczysz skoro na dwóch filmach Pan komandor to wyjaśnił w sposób wyczerpujący.
@wolskiowojnie: słuchałem jakichś fragmentów ze starych filmów i wiem jedno - nie przekonaly mnie te argumenty. Głównym był przyklad Ukrainy i jej blokady morskiej - gdzie w zaden sposob nie mozna przełożyć tego przykladu na Polskę ze wzgledy na calkowicie inne polozenie geograficzne i polityczne. W naszym przypadku Rosja nie ma żadnej głebi na kierunku, na ktorym moglaby nam zagrozić - mogą to zrobić jedynie na wschód/polnocny wschod, ale z tamtego
@wolskiowojnie: a po co mam czytać? średnio mnie obchodzą grubości pancerza i średnice śrubek wraz od Wybranych ( ͡° ͜ʖ ͡°) producentów.

A odpowiesz Stanowskiemu jak się podpisujesz w banku? Bo Mazurek ma teorię, że dajesz odcisk palca XD
Polskie warunki geograficzne nie uzasadniają posiadania jednostek innych niż lekkie jednostki patrolowe niezbwdne do utrzymania porządku przy linni brzegowej. Wszak fregaty rakietowe sa jedynie "przedluzeniem" możliwości operowania rakiet - co na tych odleglosciach nie ma sensu. Przy tak monstrualnych wydatkach warto byloby przesunąć te srodki na lepszą OPL i obronę wybrzeża.

Obce statki toną tak samo od rakiety wystrzelonej z ladu jak i z morza.


@Mowi: i właśnie Pan Komandor tłumaczy
@wolskiowojnie: gdzie leży Izrael i kim jest otoczony, na jakie obszary musi eksponować swoją siłę, jakie posiada odległości do nablizszych sojuszników? Przeciez widzisz, ze to są całkowicie inne sytuacje. Czy Izrael leży obok co najmniej dwoch sprzyjajacych mu Państw, które ze wzgledu na swoje położenie musza posiadać silniejszą marynarkę (ktora może pomóc Izraelowi)? Polska ma w tej kwestii calkowicie odmienną sytuację
@Mowi: Wszak fregaty rakietowe sa jedynie "przedluzeniem" możliwości operowania rakiet
#!$%@? wiesz i MW a się wypowiadasz. Właśnie taki kulawy argument pozwala ci wysnuć błędne wnioski
Fregaty, a raczej wszelkiej maści okręty nie są tylko tym, mają jeszcze szereg innych zadań a czego nie zrobią samoloty patrolowe, myśliwce, MJR czy brzegowa OPL