Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki

Przymierzam się do zakupu boxa dachowego. Samochód to Audi A6 C7. Bagażnik dachowy to Inter Pack Quiet XT IR 98/94.

Wymagana pojemność to minimum 400l. Planuję przewozić różne rzeczy, od wózka, torby z ubraniami, narty.

Rozrzut cenowy jest duży. Upatrzone modele to:

- Inter Pack Stella 480 - 440 l - 1500 zł,

- Inter Pack Virgo M - 470 l - 1749 zł,

- Inter Pack Virgo L - 550 l - 1999 zł,

- Thule Pacific 780 - 420 l - 2200 zł,

- Thule Force XT L - 450 l - 2500 zł.

Oczywiście są i modele za 7k i więcej. Tu odrzucam. Górna granica to w zasadzie 3000 zł, niemniej musi to być ultra zasadne. Box kupuję na lata, więc zależy mi by był trwały i cichy. Z tego względu rozpatruję modele nie tylko najtańsze modele.

Thule Pacific 780 ma mój brat i jest bardzo zadowolony. Niemniej interesuje mnie czy ten model jest lepszy od Inter Pack Stella lub Virgo?

Czy Thule Force XT jest warto dopłaty?

Może jakiś inny model warto rozważyć?

Z góry dziękuję za wszelkie porady

#motoryzacja #bagaznik #samochody #thule #audi #a6 #interpack #zakupauta #box #boxdachowy
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@bruhh: Nie mam. Nie przypominaj. Strasznie mnie to boli bo nie mam gdzie wrzucić rowerów. A nie zmieszczę dwóch rowerów i boxa. Chyba ze wiecie jak to ogarnąć.
  • Odpowiedz
@zapsu28: popatrz bezpośrednio na włoskie boxy G3. To producent dla wielu brandów min niektórych Inter Packów. Ja mam ich pod marką ... Dacia - są czasem tańsze niż te brandowane. Co do dopłaty do Thule, patrząc na to co się u mnie przewinęło (uchwyty rowerowe, belki) -warto
  • Odpowiedz
@zapsu28: ja bym zainwestował w hak i kupił boxa na hak, cale zycie z takim jezdzilem, same zalety - latwosc dostepu i montazu, duze obciazenie, nie halasuje bo jest w cieniu aerodynamicznym.. wtedy rowery bys dał na góre bo rowery nie stwarzaja az takiego oporu, mimo wszystko i tak wolalbym wszystko wozic z tylu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zapsu28: jedyny box jaki w życiu posiadalem to Thule Motion XT, nie znam innych firm ale od thule mam parę produktów i wszystkie je łączy bardzo dobra jakość, ze swoim boxem śmiało jadę 160km/h i nawet nie czuć żeby to było za szybko... wszystko pięknie spasowane i solidne. Oczywiście nie namawiam do szybkiej jazdy bo instrukcja bodajże coś o 130 mówi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@bruhh: Opcja ciekawa, tylko z tego się zrobia ultra koszty. Hak 1500, box ba hak kosztuje sporo więcej niż dachowy. Wiec zamiast wydać max 2500 zł wydam zapewne 5k albo więcej.

Box będę używał 2-3 razy w roku, przeżyje z szumem i oporem.

@zapsu28: jedyny box jaki w życiu posiadalem to Thule Motion XT, nie znam innych firm ale od thule mam parę produktów i wszystkie je łączy bardzo dobra
  • Odpowiedz
@zapsu28: mnie box na hak kosztowal 400 euro takze nie wiele wiecej/mniej niz dachowiec, ja z dachowymi mialem zle wspomnienia wiec zrezygnowalem + lubie jezdzic troche szybciej.
  • Odpowiedz
Planuję przewozić różne rzeczy, od wózka, torby z ubraniami, narty.


@zapsu28: Aha ..jak masz te 3-4 modele na oku - podjedź z wózkiem do jakiegoś najbliższego sprzedawcy i się przymierz. Ja np wziąłem ten co mam bo to jedyny (w zakładanym ówczesnie budżecie), gdzie wózek się mieścił bez ściągania kół - zawsze to jedna czynność mniej. Narty i torby to oczywiście wchodzą w każdy, a już z podwoziem gondoli/spacerówki był właśnie
  • Odpowiedz
  • 0
@bruhh: Ok czyli ceny podobne. Kiedyś patrzyłem Thule na hak to kj wyskoczyło 5k zł. Zwracam zatem honor.

Planuję przewozić różne rzeczy, od wózka, torby z ubraniami, narty.


@zapsu28: Aha ..jak masz te 3-4 modele na oku - podjedź z wózkiem do jakiegoś najbliższego sprzedawcy i się przymierz. Ja np wziąłem ten co mam bo to jedyny (w zakładanym ówczesnie budżecie), gdzie wózek się mieścił bez ściągania kół - zawsze
  • Odpowiedz
Audi A6 wąskie nie jest, natomiast belki mam obłe (nie wystają poza obrys relingow ( model i wymiary napisałem w pierwszym poście).


@zapsu28: Ma lagunie III wchodziły mi na takie belki albo 3 rowery, albo... box 480l. Żaden miks nie wchodził w grę. Więc na a6 też na pewno box i dwa rowery nie wejdą. Taki miks to tylko na belkach "na reling" - bo tam szerokość to inna bajka.
  • Odpowiedz