Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie auto dla samotnego przegrywa tak do 20 tysięcy? Coś nie nudnego i najlepiej ładnego z wyglądu. Fajnie też jakby było w miarę mocne. Moje typy:
- Meriva OPC
- Corsa OPC, ale może być ciężko w tych pieniądzach
- Smart Roadster (wersja 82 KM)
- Citroen C2 VTS
- Polo IV GTI
- Peugeot 207 RC
Co sądzicie o moich propozycjach? Przyjmę też jakieś inne propozycje
#motoryzacja #samochody #cokupic
  • 43
  • Odpowiedz
No niestety nie jest to 1.9tdi z chipem, ale jednak wysokoobrotowe silniki wolnossące mają swój urok.


@Karbon315: byłoby to spoko, gdyby przynajmniej jak w RX-8, czy BRZ/GT86 ta Celica chociaż miała napęd na tył i skręcała. A tak mamy auto które nie jedzie ani z rolki ani z miejsca, nie skręca, prowadzi się jako tako ale wygląda na szybkie. To już MX-5 byłby lepszym wyborem, bo mimo że wcale nie szybszy
  • Odpowiedz
@Atreyu: Nie wiem co jest twoim wyznacznikiem ale nigdy bym nie powiedział, że VII nie skręca i prowadzi się jako tako. Do tego bardzo dobrze, że są to auta FWD bo nie wszystko japońskie co nie nazywa się civic (z pewnymi wyjątkami) musi mieć napęd na tył. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Nie wiem co jest twoim wyznacznikiem ale nigdy bym nie powiedział, że VII nie skręca i prowadzi się jako tako.


@Karbon315: na pewno nie Need for Speed Underground 2

Do tego bardzo dobrze, że są to auta FWD bo nie wszystko japońskie co nie nazywa się civic (z pewnymi wyjątkami) musi mieć napęd na tył. ¯_(ツ)_/¯


@Karbon315: to jest jeden z powodów, dla których zasadniczo nie ma już Japońskich współczesnych
  • Odpowiedz
Alfa Romeo MiTo polecam.


@mathias94: co możesz więcej powiedzieć o tym aucie, bo takie małe miejskie mi się nawet spodobało, a silników jest do wyboru.
  • Odpowiedz
@giorgioborgio: Auta z 2.8T (9-3 V6, 9-3 Turbo X, Vectry C OPC, Insignie OPC) nie jadą lepiej niż te z dłubniętym 2.0T, a palą dużo więcej. Dodatkowo jakakolwiek robota pod maską jest utrudniona, mało miejsca. Czuć też dodatkową masę z przodu w zakrętach, przyciężkie V6 wzdłużnie to nie najlepszy pomysł. Ciężej kupić fajny (jest ich mniej), gorzej z gazowaniem. Silnik wstaje trochę wcześniej niż 2.0, ale za to w górnym zakresie
  • Odpowiedz
@r5678 To właściwie takie sportowe Grande Punto.
Sztywniejsze zawieszenie, mniej miejsca, bezramkowe szyby.
Fajnie się trzyma drogi a i na dynamicu da się poszaleć (mam tylko 1.3jtd 95km).
Na żywo robi dużo większe wrażenie niż na zdjęciach.
Części śmieszne tanie od Fiata.
Minusy to parowanie szyb ( przynajmniej u mnie) i bardzo długie, ciężkie drzwi.
Póki co przejechałem 3k km i wszystko chodzi idealnie.
  • Odpowiedz
@diagnoza-przegryw: gtv 916, z3, jak bardziej zachowawczo, to niezwieśniaczone E46 coupe 2.5-3.0, w209. Suzuki samurai cabrio (ten z plandeką), jakiś tańszy wrangler, może by się udało imprezę GT dorwać.
Olej wszystko, co występuje po 3 albo więcej sztuk pod każdą biedronką czy przedszkolem. Mr2 zzw30, ciekawsze niż miata. Jak lubisz duże kloce (po propozycjach nie sądzę) to jakiś starszy patrol albo Cherokee też przejdzie. Żadnych kombi dla mamusiek z amerykańskich filmów
  • Odpowiedz
Na brak nudy polecę Ci BMW e46 330i, ja sam, wieczny fan Lexusów, zaczynający od ISa i GSa, kupiłem ostatnio taka sztukę do zabawy i ze szpera jest to mega fun car
  • Odpowiedz
@mathias94:Dzięki za odpowiedź. Wiesz tak spontanicznie zachciałem taki samochód, bo mnie ostatnio co raz bardziej #!$%@? jazda zajeżdzonymi gruzami, a człowiek nic od życia nie ma. To przynajmniej z auta frajda by jakaś była i była by to chyba jedyna rzecz która by powodowała uśmiech na twarzy.

Tylko kurcze drogo. No i nie ma tak dużego wyboru. 1.4 155KM mnie zainteresował bo najmocniejszy bez tego modułu zaworowego czy jak to tam
  • Odpowiedz