Wpis z mikrobloga

Hej mam 24 lata, mieszkam w UK, w 2023 roku koncze studia (Masters degree na kierunku Computer Science), obecnie jestem zatrudiony na 12 miesiecznym stazu jako machine learning engineer intern, w globlalnej korporacji (znajduje sie w indeksie s&p 500)

Moje pytanie brzmi, na jakie zarobki MNIEJ WIECEJ moglbym liczyc w duzym miescie w polsce, po skonczeniu studiow i stazu w branzy AI?

I czy waszym zdaniem bedzie duza roznica miedzy zarobkami w UK a w Polsce? (pomijajac koszy zycia, chodzi mi o same zarobki)

Po prostu chcialbym sie mniej wiecej zorientowac na co moglbym realistycznie liczyc wracajac do Polski.

#machinelearning
#pracait
#programista15k
  • 17
@12recoor1: Ja swoje studia w UK na kierunku MSc Data Science skończyłem w 2018, ale na początek pracowałem jeszcze w Brukseli przez 1.5 roku jako konsultant w tej dziedzinie.
Myślę, że na start w Polsce możesz liczyć na jakieś 8k brutto przy umowie B2B (bazuję na danych z raportu bulldogjob).
Jakbyś był gotów jeszcze pomieszkać w piwnicy u rodziny i pracował zdalnie, to pewnie więcej ostatecznie odłożysz.

Co do tego
ja mam teraz o wiele wieksza stawke w przeliczeniu na zlotowki a pracuje jako stazysta, nie napawa mnie to optymizmem szczerze mowiac. 8k brutto b2b to jakies 5500pln na reke, przeciez to jakies nieporozumienie
@12recoor1: Nic nie stoi na przeszkodzie aby pracować zdalnie dla zachodniej firmy. Nie wiem czy Intel ma w Polsce otwarte pozycje w tej branży ale mają duży ośrodek w Polsce i na pewno robią hardware w tym zakresie. Rozmawiałem z kilkoma osobami (seniorami, liderami) od nich i ich zarobki są takie same jak na zachodzie - dokładnie takie same jak dla analogicznych pozycji w innych europejskich ośrodkach. Jeden znajomy ma firmę