Wpis z mikrobloga

Tak, chodzi o stawy. 9 z 10 znajomych dostało owczarki z dysplazja i widać, że ktoś trochę za bardzo bawił się w genetyka


@MachiavelliTan: ale niski zad ma średni wpływ na dysplazję z tego co kojarzę... no i nigdy nie masz gwarancji jej braku, nawet jak rodzice będą w 100% od niej wolni (przykład mam z życia - rodzice mojego całkowicie zdrowi, młody z podejrzeniem)

@r__k weź no, cho no :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MachiavelliTan: ja bym poszukała w jakiś użytkach. Nikt nie chce chorego psa pracującego, więc zdrowie jest ważnym czynnikiem na jaki się kładzie nacisk. Rozmnażane psy z dobrych hodowli powininny mieć prześwietlone biodra, łokcie, barki i kręgosłup. Dobre hodowlę też sprzedają ludziom którzy się zoobowiązują do kontrolnych rtg w odpowiednim wieku psa i wtedy możesz zobaczyć jak zdrowotnie wyszedł poprzedni miot z danej suki.
@MachiavelliTan: niski zad nie ma nic wspólnego z dysplazja, serio serio. Znajomi pewnie wzięli ze słabych hodowli i stąd problemy ze zdrowiem. Dobry hodowca ma zdrowe psy i tyle.
Fajne psy pod wrockiem ma Ewelina, ale to długowłose są - znam ją, znam jej psy, dobiera ood kątem psychiki x robi fajny socjal i w okolicy to jedna z porzadniejszych hodowli -> no i nie zostawi Cię na lodzie w razie