Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiałem jak to jest że gry open world używają kilometrów gdy trzeba pokazać odleglość mimo że ludzie w grze używają mil? Zauważyłem to już przy wielu grach, nawet tych które nie miały polskiego tłumaczenia, zresztą wystarczy sprawdzić gameplaye amreykanskich czy angielskich youtuberów by zobaczyć że nawet współczesna gra mająca miejsce w USA czyli Far Cry ma km w interfejsie. Zdizwiłem się też że jadąc motocyklem w Days Gone minąłem znak gdzie miałem mile a gra pokazywała mi cel oddalony o ileś tam kilometrów.
#cyberpunk2077 #farcry #gry #playstation #xbox #ps5 #assassinscreed
  • 13
  • Odpowiedz
@MerytorycznieNiepoprawny: Pierwsze słyszę, możesz podać gry gdzie można to faktycznie zmienić? Bo jak mówię grałem w gry które nie miały polskiego w ogole więc z automatu byl angielski i nigdy nie widziałem mil.
@vytah: Ja rozumiem że mniejszość ale nawet w angielskich wersjach językowych są km. Poza tym ta mniejszość wydaje całkiem sporo na gry i to są duże rynki, a dodajmy jeszcze Kanadyjczyków.
  • Odpowiedz
możesz podać gry gdzie można to faktycznie zmienić?


@Rafaello91: każda gra praktycznie, która ma jakikolwiek licznik samochodowy, wystarczy zmienić w ustawieniach ¯\_(ツ)_/¯ wszystkie ścigałki typu NFS, ale też GTA, mafie czy far craje
  • Odpowiedz
@Rafaello91: akcja dzieje się w USA, więc to normalne, że znaki drogowe są w milach, ale jednostki masz dostosowane pod europę, co w tym dziwnego skoro kupujesz gry zlokalizowane pod europę ¯\_(ツ)_/¯ są w opcjach jednostki do zmiany praktycznie zawsze, days gone w wersji na konsole może mieć uproszczone menu, w przypadku tego crapa to ciesz się, że gra Ci w ogóle działa ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz