Wpis z mikrobloga

Piątek piąteczek piątunio, czyli dziś zapach nr „A5” i jego recenzje od mireczków #perfumywciemno

@camillo1128
Opis: Sporo cytrusów, nuty kwiatowe, przyprawy. Zapach się rozwija, po czasie ulatniają się cytrusy o zostają przyprawy i kwiaty gdzieś w tle. Średnia trwałość. Średnia projekcja.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Raczej nisza.
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: 2001-2010

@Krzysu
Opis: Jakby Terre d'Hermes i Carolina Herrera Men miały dziecko, to właśnie byłoby to dziecko. Zapach na początku wręcz medycznie wetyweriowy, mokry, przechodzący właśnie w kardamon jak z CH Men lub Joop! Wow! To jest coś, co zdecydowanie mógłbym nosić. Takie wykorzystanie kardamonu nie jest takie stare. Obstawiam rok wydania 2010-2015. Zapach jednak może być droższy i może być to nisza.
Co to za zapach? Zgaduję: nie wiem XD CH Beast
Mainstream/nisza: Może to być nisza.
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010-2015

@Bercik_Van_Fafaq
Opis: Rasasi Fattan (czuję wetywerie i taką typowo leśną nutę), ewentualnie Terre D'Hermes Eau Intense Vetiver ale jego akurat nie mam u siebie więc stawiam na Fattana..
Co to za zapach? Rasasi Fattan
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@CheapiesLover
Opis: Otwarcie - limonka oraz coś mdło owocowego, podejrzewam mango, głęboko w tle wyczułem coś kojarzącego się z bardzo delikatną nutą liścia pomidora - może to słabo zaakcentowany liść figi. Głęboki Dd - baza subtelna, z przeważającymi kwiatami. Zapach wydał mi się zaskakująco podobny do Versache Man eau Fraicheu jednak co najmniej te kwiaty w bazie przekonują mnie, że to raczej nie ten sam zapach. Versace niestety nie mogłem powąchać w trakcie testów. Mam dziwne wrażenie, że to zakamuflowana przystępnością nisza i najdroższa kompozycja z całej siódemki. Nuty: Limonka, mango, liść figi.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 7 na 7
Dekada premiery zapachu: 1990

@Paayor
Opis: Tutaj zapach "do spania", albo na lato. Trochę morski, bergamotka, mocne cytrusy... Z podobnych to wąchałem jakieś ferrari (radiant bergamot(?). Myślę, że jest najtańszy ze wszystkich. Niczym się nie wyróżnia, nie ma wiodącej nuty. Zdecydowanie mainstream. Podobnie pachnie chyba któryś Chanel. Pachnie jak unisex, nie ma takich męskich akordów. Ale że kobiety lubią ulepy, to raczej im nie podejdzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mimo tego że przez przypadek odkręcił mi się korek i polałem kilka kropel na palce, to mocniej czuje A4, który dostał 1 strzała. Zapach 5/10. Projekcja 4/10.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): ex aequo 6 na 7
Dekada premiery zapachu: 1990-2000 albo 2000-2010

@MalinowyMarian
Opis: Otwarcie lekko ziołowe, może szałwia jednak od razu przechodzi w delikatną przetartą skórę. Skóra jest przyjemna i nie nachalna jednak to ona gra już pierwsze skrzypce, gdzieś z tyłu delikatnie gra ta ziołowość.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: 2015/2020

Recenzja mojej różowej xD #schizofrenicyzfragry
Opis: Pierwsze wrażenie: Widzisz przystojnego mężczyznę, który przez zrządzenie losu wpada do potoku, jest mu nieco chłodno i rześko, ale wcale się tym nie przejmuje. Otrzepuje krople wody z włosów, wyżyma swoją koszulę i z wypiętym do przodu torsem, wychodzi z opresji. Jest męski i intrygujący – podbiegasz żeby mu pomóc i dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Zostajesz u niego na śniadanie. Dla kogo? Mężczyzny, który chce podkreślić swoje pozytywne nastawienie do świata oraz zaciekawić otoczenie.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): (brak typu)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020

__________________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – A5


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: około 100 zł / 75 ml na rynku wtórnym (na czas wysłania zestawu, teraz nawet więcej)
Ocena (parfumo, fragrantica): 8,0/10 parfumo, 4,01/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: Lata 2011-2020 (premiera 2015)
Nuty: Grejpfrut / Kwiaty / Cedr

Osobiście bardzo lubię ten zapach i w swoim ostatnim poście straganowym wspominałem, że jak na Avon jest wyróżniający się i pachnie bardzo przyzwoicie. Jak widać z waszych recenzji @camillo1128 @Krzysu @CheapiesLover albo uznaliście go jako niszę, albo sklasyfikowaliście wysoko w rankingu najlepszych z całej siódemki. Pokazuje to z jednej strony, jak bardzo odmienne są wrażenia z wąchania tego samego zapachu w ciemno przez różne nosy, a z drugiej, że nawet i w takim Avonie można znaleźć zapach, który będzie sprawiał naprawdę dobre wrażenie i w ciemno będzie postrzegany zdecydowanie lepiej niż mogłoby się wydawać na podstawie marki. I właśnie ta nieprzewidywalność w poznawaniu nowych zapachów, kiedy można znaleźć jakąś „perełkę”, zwłaszcza tam gdzie raczej nie można byłoby się spodziewać, zajebiście mi się podoba. I cieszę się też, że tym zapachem udało mi się „oszukać” wasze nosy ;-)

#perfumy
  • 1