Wpis z mikrobloga

Ktoś może wyjaśnić, czemu najbardziej ksenofobiczni wobec uchodzców z Ukrainy są wyborcy Lewicy? XD

Wyprzedzają oni nawet wyborców Konfederacji i to aż o 50%, mimo wielu akcji Brauna i jego kumpli bredzących o "ukrainizacji Polski".

Dodajmy, że wobec migrantów z Białorusi, którzy nie uciekali przez żadną wojną, tylko przylecieli tam na wizach turystycznych, takiej niechęci wyborcy Lewicy nie mieli.

#ciekawostki #bekazlewactwa #ukraina #wojna #rosja
s.....i - Ktoś może wyjaśnić, czemu najbardziej ksenofobiczni wobec uchodzców z Ukrai...

źródło: comment_1666355440FpZtcBssc2A97cjCxNzQKQ.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@skitarii: bo Ukraińcy w większości starają sie pracować i asymilować a docelowo wrócić do siebie. Wg lewicy jedyny prawdziwi uchodźcy to tacy śniadzi, co siedzą na socjalu, kradną i czasem gwałcą

Drugi aspekt: wyborcy lewicy to głównie kobiety. Imigracja z Ukrainy to też głównie kobiety. Możesz tu zaobserwować to słynne zjawisko solidarności jajników
  • Odpowiedz
Chodzi o kolor skóry


@Spioszeq: to może być faktycznie jakiś powód, czyli kryptorasizm.

Bo większość kobiet jest "lewicowa" ale przy okazji boi się konkurencji na rynku matrymonialnym ze strony jurnych ukrainek ( ͡°
  • Odpowiedz
Drugi aspekt: wyborcy lewicy to głównie kobiety. Imigracja z Ukrainy to też głównie kobiety. Możesz tu zaobserwować to słynne zjawisko solidarności jajników


@thorgoth: albo bólu dupy o konkurencję XD
  • Odpowiedz
@skitarii: Powiązane jest to z wiekiem i strukturą płciową wyborców. Im starsza grupa wiekowa, tym pozytywniej odnosi się do osób z Ukrainy. Dodatkowo, wśród mężczyzn jest wyższe poparcie dla pomocy uchodźcom z Ukrainy, jak i pomocy dla Ukrainy. Czemu tak jest? Nie wiem, choć się domyślam.

Wśród wyborców Lewicy jest więcej kobiet w młodym wieku, wśród Konfederacji — mężczyzn.

Dodatkowo, nie wszyscy wyborcy Konfederacji to wyborcy Brauna. Wie o tym
  • Odpowiedz
Nie wiem, choć się domyślam.


@M4rcinS: a tak serio, czemu? Bo ja akurat tym razem się nie domyślam a jestem ciekawy takiego zdania. Od razu powiem: jestem mężczyzną, jestem absolutnie za pomocą uchodźcom z Ukrainy jak i samej Ukrainie i nie chodzi mi wcale o bzikanko, bo mam żonę, dziecko i takie tematy mnie nie interesują.
  • Odpowiedz
@kefas_safek: To może po kolei. Duże poparcie w Polsce dla Ukrainy w wojnie wynika, IMO, z kilku powodów:
1. Tak na prawdę Rosji za bardzo w Polsce nikt nie lubi za całokształt.
2. Współpraca polsko-ukraińska rozwija się od upadku ZSRR, a w szczególności od 2014 roku. Dodatkowo wschodzą tutaj relacje na poziomie między ludzkim.
3. Moralnych — w zasadzie jasno widać kto jest napastnikiem, a kto ofiarą.

Jeśli chodzi o różnice
  • Odpowiedz
Większość Polaków to nie są wyborcy żadnej partii, gdzie jest zdanie osób, które nie są wyborcami?


@Manah: brednie. To, że ludzie nie chodzą na wybory nie znaczy, że nie popierają żadnej partii. Osób bezpartyjnych jest w Polsce maksymalnie kilkanaście procent.
  • Odpowiedz
@skitarii: Ukraina == Oksanki, Migranci == Inzynierowie i Lekarze.

Lewica to Julki ktore nie chca konkurencji wiec nie chca Ukrainek
Prawica to Janusze ktorzy nie chca konkurencji, wiec nie chca Inzynierow

CBDU
  • Odpowiedz
@skitarii: Tych akurat będzie najwięcej, bo ludzie w Polsce głosują z reguły przeciw.

Widać to przede wszystkim po tym, w jaki sposób są prowadzone te szeptane kampanie w social mediach. Nie znajdziesz żadnego trolla, który Ci powie co kto robił dobrze, i dlaczego powinno się głosować na akurat tego. Dowiesz się za to o jakimś Sasinie, który już żyje własnym życiem, zupełnie jak ośmiorniczki.

Polacy generalnie żyją w oblężonej twierdzy,
  • Odpowiedz
@skitarii: może chodzi o to że Mentzen ostatnio mówił o tym że Ukraińcy napędzą nasza gospodarke i że polska kultura jest na tyle atrakcyjna dla biedniejszego kraju że będą się asymilować. A wiadomo po 1 jak coś mówi konfederacja to lewica musi być na anty, a po 2 lubią multikilti a tu "prawak" mówi że oni się asymilować chcą.( ͡° ͜ʖ ͡°) no i najważniejsze oni
  • Odpowiedz
@skitarii: bo lewica, a przynajmniej jej czesc, smierdzi kacapami, tylko publicznie sie z tym nie obnosza. Czesc ich politykow i dzialaczy wywodzi sie z rodzin, ktore w PRLu byly partyjne.
  • Odpowiedz