Wpis z mikrobloga

#!$%@?ć konserwatywny portfel, kupujesz spolke, kisi sie rok lub dwa czasami zaliczajac kurs kupna z dziesiec razy, a wiec de fakto moglbys wykrecic dziesiec kolek, potem sie okazuje ze zarobiles cale 2.5% - podatek - inflacja i jestes totalnie w dupie :)

Nie ma to jak czytanie konkretnych espi i jazda ze spekula po same jajca , najwazniejsze to wyskoczyc w odpowiednim momencie. Przez ostatni tydzien jadąc ze spekułą zredukowalem strate do zera tego mojego smiesznego dlugoterminowego XD portfela. Walic to :D

#gielda #inwestowanie #inwestycje
Pobierz
źródło: comment_1666355149IOROuH58x4KS4sXh1Tq1Lt.jpg
  • 14
@xdrcftvgy: Moim zdaniem polecanie początkującym jego książki (800 stron, jakiś grafoman wodolejca) to jakieś nieporozumienie. Przecież wszystkie te rady można zredukować do trzech produktów - 1. obligacje skarbowe, 2. lokaty, 3. etf akcje/obligacje. Rozbijanie portfela na jakieś złote monety, obligacje korporacyjne #!$%@? muje są nic niewarte.
#!$%@?ć konserwatywny portfel, kupujesz spolke, kisi sie rok lub dwa czasami zaliczajac kurs kupna z dziesiec razy, a wiec de fakto moglbys wykrecic dziesiec kolek


@xdrcftvgy: policz czas jaki bys poswiecil na typowanie waloró do kółek, potem zlicz na ilu walorach #!$%@?. Zresztąten gość z tego co kojarze ma portfel podzielony na nieruchomosci/obligacje skarbowe/oraz ETFY z ekspozycją na USD. Także nawet jak nie zarobił na kółkach, ma amortyzator kursowy.
Jego strategia
@xdrcftvgy: najlepsze są bananowe portfele dywidendowe, spółki rosną po 80% wszyscy trzymają i chwalą się na forach jaki to mają sprytny plan, a po roku spółka -10% ceny kupna i walne decyduję o niewypłacaniu zysku xd
@grypa-grypowska: za 100% nie, ale w ostatnim tygodniu dwoch zmienilem strategie, lece z rynkiem i tam gdzie wchodza "grubasy" ze trzy razy udalo mi sie dotrzec przed nimi chociazby wczoraj na NTCAPITAl kupilem po 2.11 i opchnalem po 2.59 , moglem dluzej potrzymac ale wlasnie o to tu chodzi by nie cisnac za dlugo , podjechalem troche na hajpie ZEPAKA apropo atomu, podjechalem z kursem na Cherrypicks ale to jakis czas
najlepsze są bananowe portfele dywidendowe, spółki rosną po 80% wszyscy trzymają i chwalą się na forach jaki to mają sprytny plan, a po roku spółka -10% ceny kupna i walne decyduję o niewypłacaniu zysku xd


@ubranyGRUBAS: XDDDDD i jeszcze jakieś info o dodruku
@muska_owocufka: po ponad roku XD wiem wiem wojna, bessa ale mialem dosc patrzenia na ciagle spadajace wyceny, zacznie rosnac bezrobocie i zaczna obnizac stopy to moze pomysle o powrocie do dluzszej inwestycji.

Poki co zauwazylem na gieldzie ciekawy rytual. Jest dobre info, kurs strzela, obroty kosmos, trwa to dzien dwa, potem kurs obroty spadaja, grubas wychodzi ze spolki i kurs wraca tam skad wystrzelil albo w niedalekie okolice po paru dniach,
Lubiłem go, ale potem wszedzie nim spamowano i hehe kup moją książkę. Jeszcze niech koszulki wprowadzi do sprzedaży. Każdy filmik jest taki sam tl;dr kup obligacje indeksowane inflacją i moja książkę