Wpis z mikrobloga

Działa ktoś na tym domowym internecie LTE w T-Mobile bez limitu prędkości i transferu za 130zł/mc?

Wiadomo wszystko zależy od lokalizacji ale ciekawy jestem na co przeciętnie można liczyć z antenami zewnętrznymi? Czy jest możliwość zmiany pakietu na niższy z limitem prędkości do 90Mbit/s jeśli okaże się, że sieć u mnie będzie niewydolna? Czy taki internet można podzielić we własnym zakresie na 3 domy? Czy nada się to do grania w chmurze(xCloud, GFNOW itp)?

#siecikomorkowe #pytanie #telefony #tmobile #elektronika #router #lte
#gsm
  • 11
@grzesiek0401: Nie ma przeciętnie, ściśle zależy to od lokalizacji. Jeśli masz mniej niż kilometr do BTSa z L2600 to w agregacji powinieneś osiągnąć 100 mbps bez problemu. Jeśli mieszkasz w lesie 5 km od BTS to 10 mbit to będzie sukces. Możesz sprawdzić na karcie prepaid włożonej do sensownego telefonu z agregacją pasm, zrób sobie speedtesta jak wyjdziesz na dach - wyniki powinny być podobne. No i jeszcze zmienność w dobie
@z___: @ruum:

No są 3 domy po sąsiedzku, wszyscy w rodzinie, umowa podpisana na jeden budynek, do pozostałych dwóch prowadzę skrętkę i składamy się wspólnie na abonament.

Nadajnik ok 3km od budynku, na szczycie góry. Nic nie przesłania nadajnika bo dom jest na wzniesieniu. Wieś ok 6000 mieszkańców. Mam Samsunga A52s więc w miarę nowy telefon. Myślę, że nada się do testów. Karta Heyah 01 nada się? Tam jest 40GB
@grzesiek0401: Jakby wyszło słabo i nie masz żadnego światłowodu w okolicy to rozważ starlinka. 260zł /mc ale 150mbit bez problemu. Na trzy domy to mniejsze obciążenie budżetu.
@grzesiek0401: Ja śmigam na firmowym bez limitu i jest fajnie - na moim routerze bez anten zewnętrznych Downlink średnio 150 mbit, niestety upload trochę gorzej, max 20mbit wyciąga.

Las, nadajnik ~5km w linii prostej.

W mieście dużo, dużo gorzej. Domowe oferty mają niższy priorytet więc jak w okolicy dużo innych klientów sieci to będzie tak se.
@z___: Starlink to już podobno 335zł/mc i 2300zł na start, trochę drogo jednak w porównaniu do T-Mobile.

W sumie to myslałem, ze Starlink pójdzie w kierunku zastępowania sieci GSM na zasadzie, że zasięg dla rozmów i wolniejszego internetu byłby wszędzie w tym w budynkach a dla szybkiego internetu tak jak jest czyli antena zewnętrzna ale w jakiejś porównywalnej cenie do GSM.

@Cozzie:
@Cozzie: No jak masz optyczną to rozumiem, jeszcze pewnie cośtam się agreguje, 5 km LASU bez widoczności zazwyczaj nie daje takich możliwości.
@z___: Tor optyczny mam dopiero jak wejdę na komin, router mam nieco niżej bo na strychu. Tak to dookoła las. Na samym kominie prędkości w okolicach 400 mbit.

Tutaj sprzęt jednak robi robotę, że agreguje wszystkie możliwe pasma, w tym samym miejscu na poziomie gruntu słabszy modem w iphonie ledwo do 60mbit dobija.

No i dla sprawiedliwości dodam, że sam BTS też dość często modernizowany, lada moment rusza na nim 5G
Pobierz
źródło: comment_1667508292cUZHSDlQfxIlSIvWnbgBLQ.jpg