Wpis z mikrobloga

Jestem sobie aktualnie testerem auto, w sumie 3 lata expa w zawodzie, na wiosnę zmieniłem pracę (2 praca jako tester) i myślę sobie w którą stronę się rozwijać w perspektywie następnych lat, żeby mieć jak najwięcej opcji.

Wymagania mam dwa:

- jak najwięcej styczności z technicznymi zagadnieniami (testy wydajnościowe, dalszy rozwój w automatach, pentester, a może coś trochę obok testowania?)

- jak najwięcej dobrze płatnych ofert, najlepiej zagranicznych.

Przebranżowienie się na frontenda w js średnio mi się widzi, musiałbym pewnie z pół roku zarwać i cofnąć się z kasą o pisiont procent... I w sumie nie wiem czy mnie to kręci.

#testowanieoprogramowania
  • 14
Przebranżowienie się na frontenda w js średnio mi się widzi, musiałbym pewnie z pół roku zarwać i cofnąć się z kasą o pisiont procent... I w sumie nie wiem czy mnie to kręci.


@dlotiw: jeśli chodzi o samą kasę - teraz na rynku jest ciekawy rozstrzał levelowo-płacowy, bo w jednej firmie regular zarobi więcej niż senior w drugiej. Dlatego IMO bardziej opłaca się zmienić robotę na lepiej płatną, niż się przebranżawiać
@dlotiw: Tylko devops, zupełnie inna perspektywa niż bycie testerem, który zawsze był jest i będzie śmieciem i popychadłem. Mówię to jako tester z 5 letnim doświadczeniem w kilku różnych firmach
nie wyczujesz, kiedyś w to admin był nisko w hierarhii IT, a teraz DevOps, czyli taki admin właśnie, awansował na piedestał
@kaaban: xD
Polecam prace poza polskimi januszeksami gdzie tester jest od wszystkiego i na każde zawołanie. Zgodzę się ze jest sporo firm gdzie tester jest na równi albo nizej niż sprzątaczka, ale na szczęście to nie jedyne firmy na rynku
@kaaban: xD

Polecam prace poza polskimi januszeksami gdzie tester jest od wszystkiego i na każde zawołanie. Zgodzę się ze jest sporo firm gdzie tester jest na równi albo nizej niż sprzątaczka, ale na szczęście to nie jedyne firmy na rynku

@bb89: To podaj jakieś nazwy gdzie jest inaczej. Mówię też o firmach międzynarodowych
@dlotiw: Testerskie oferty w PL kończą się zwykle gdzieś około 30k-35k, jak jest coś więcej to zwykle to jakaś nisza, albo oferta w EUR/USD (co niestety nie tak często się zdarza) niestety masa z tych dobrych ofert ma jakiś haczyk (czytaj gówniane technologie, gówniane projekty albo praca polegająca na pisaniu raportów z pracy innych ludzi). Mi się wydaje, że ścieżka DevOps/SRE to jest ciekawy wybór po automatach, pieniądz jest często dużo