Wpis z mikrobloga

po tym, jak bliźniacza armia radziecko-rosyjska dostaje #!$%@??


@Nieszkodnik: Z tym że ona nie jest bliźniacza. Patrząc np na marynarkę wojenną to Rosja nigdy nie miała tak zaawansowanych okrętów. Dodatkowo to nie sprzęt Rosyjski poległ na Ukrainie tylko element ludzki. Chiny nie są militarnie doświadczone ale jest to już całkowicie inna liga niż Rosja. Przemysł Chin jest już większy niż przemysł USA i Japonii łącznie. Realne wydatki na zbrojenia Chin to
Ale porównywanie Chin do Rosji jest mylące


@Koniasz: toteż nie porównuję Chin do Rosji, a jedynie ich armie - uzbrojenie, wyszkolenie.

Jeszcze nigdy w historii USA nie miało tak potężnego przeciwnika jak Chiny.


@Koniasz: stawiałbym jednak na ZSRR z lat 60/70.

Z tym że ona nie jest bliźniacza.


@Koniasz: większość uzbrojenia jest wzorowana na radzieckim/rosyjskim, czy mam błędne wyobrażenie? Taktyka też ma korzenie w AC.
Pytanie - bo mnie to zaciekawiło, co dałoby zamknięcie tej cieśniny Malakka?


@Osqr: Tamtędy idzie większość handlu Chin. A odcięcie Chin od świata to koniec Chin. Dlatego USA może zablokować cieśninę i powiedzieć że każdy statek płynący z Chin i do Chin zostanie zatopiony. A wtedy Chiny muszą jakoś przełamać blokadę 2 tysiące kilometrów od własnych granic.

stawiałbym jednak na ZSRR z lat 60/70.


@Nieszkodnik: To nadal było tylko ok
Dziwne, że przez tyle stuleci nie wyrwały tego koniuszka Indiom.


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: poważnie? Stuleci? Indiom? Koniuszka? Większego idiotyzmu już dawno nie czytałem. Gdybyś tylko wiedział, o czym piszesz - ale nie wiesz, to widać, słychać i czuć...

Jak sobie wyobrażasz te stulecia, jak terytorium Bangladeszu do 1947 roku nalezalo do Indii? Żeby korzystać z tej rzeki, Chiny musiałyby odebrać Indiom prawie cały ten teren, co nie? Wiec jaki koniuszek? Bo co