Wpis z mikrobloga

2441 + 1 = 2442

Tytuł: Aleksander Wielki
Autor: Peter Green
Gatunek: historia
Ocena: ★★★★★★★★★★
ISBN: 8306028856
Tłumacz: Andrzej Konarek
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Liczba stron: 518
Zacznę od tego, że jest to jeden z moich najlepszych zakupów w tym roku. Dlaczego? Po pierwsze, chciałem ją już od dawna, zdobyłem ją po niskiej cenie, a co najważniejsze nie zawiodłem się na nabytku.

"Aleksander Wielki" Petera Greena to wręcz klasyka w temacie tego władcy, znajduje się w niemalże każdym opracowaniu zbiorowym o starożytności lub Grecji. I dzieje się tak nie bez powodu, bo walory merytoryczne świetnie współgrają z tymi estetycznymi. Autor w zgrabny sposób kreśli na początku zarys historii Macedonii przed Aleksandrem, szczególnie rozpisując się przy Filipie i powoli przechodzi do Aleksandra. Autor ukazuje fakty często nieznane, a jeśli popularne, stara się wskazać na ich różne wersje oraz z czego one wynikają, a więc poddaje się w tekście małej analizie, dzięki czemu czytelnik może poczuć, nie jak na żmudnym wyłożeniu tematu, ale jak w pracowni historyka. Warto dodać, że autor poza tworzeniem szczegółowego opisu kampanii Aleksandra, stara się wniknąć w jego duszę, umysł, odgadnąć, co mógł myśleć, czuć i jakie mogły być motywy jego działań.

Zakupiłem wydanie z PWN-u, więc otrzymałem ładne mapy w środku, kalendarium oraz baaardzo rozbudowane drzewo genealogiczne dynastii Argeadów. Bardzo polecam książkę, czyta się lekko i jest przydatna dla ludzi, którzy chcą zgłębiać historię starożytną.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #historia #historiabookmeter #aleksanderwielki #historiabookmeter
Pobierz Chryzelefantyn - 2441 + 1 = 2442

Tytuł: Aleksander Wielki
Autor: Peter Green
Gatunek...
źródło: comment_16663146297rd1tr5dDHAjo4UZLaebjW.jpg
  • 14
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-11-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: historia, archeologia, polityka
Liczba stron książki: 470

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Ludowa historia Stanów Zjednoczonych (Howard Zinn) - najnowsza recenzja usera smierdakow ★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. Hitler Upadek zła 1939-1945 (Volker Ullrich)
3\.
@vismaiorr: Swoją kupiłem w 2018 roku z seri wielkie biografie, bardzo ładne wydanie moim zdaniem dużo lepsze niż to na zdjęciu. Wtedy dostępność była bardzo ok, teraz może być różnie bo chyba seria nie jest już kontynuowana?