Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas na wymianę owijek w gravelu ( ͡° ͜ʖ ͡°), w internecie miliony różnych rodzajów, cholera wie na jakie się zdecydować.
Zależy mi na tym, żeby były mięciutkie i w miarę trwałe, budżet do max. 150 polskich cebulionów, możecie coś polecić?
+ jak w praktyce wychodzi nakładanie tych owijek? w miarę łatwo to ogarnąć?
#gravel #szosa #rower
  • 10
  • Odpowiedz
@Deorebedeore: Ja polecę Supacaza, chociaż znajdą się tacy co będą narzekać że nietrwała.
W komplecie dostajesz fajne korki na śruby rozporowe.

W praktyce - obejrzyj filmik na gcn albo parktoolu na YT, tam jest fajnie pokazane.

Szczerze odradzę owijki cycology. Może i drogie, ale za to ceratowate i paździerz totalny.
  • Odpowiedz
@Deorebedeore: owijanie owijkami jest bardzo proste, trzeba tylko mocno naciągać przy zawijaniu i bardzo starannie okręcać. Zwróć uwagę na ścinanie owijki pod kątem żeby równo je zakończyć. Do zakończenia używałem zwykłej izolacyjnej, dwa obroty i na to naklejałem paski dodawane do zestawu owijek.

https://www.youtube.com/watch?v=5MzIiv7pewE osobiście wzorowałem się na tym miłym panu.

co do tematu samych owijek, co użytkownik to chwali swoje :] Miałem klika z różnych progów cenowych i ostatecznie zostałem
  • Odpowiedz
@Deorebedeore weź
Owijka na kierownicę SELLE ITALIA SHOCK ABSORBER KIT CZARNA
Masz za niewiele ponad 150pln. Lepsza od Supacaza. Mam w swoim gravelu i na takie teraz namawiam Klientów ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz